Қысқа мерзімді жоспар "Көктем сәні"
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Кожагулова Назгуль Жанбыршевна
|
Сабақтың тақырыбы
күні уақыты
сынып
«Көктем сәні»
Заттың сынын білдіретін сөздер
26.04.13
Сабақ ұзақтығы 45 минут
1 «а»
Оқушылар саны 13
уақыт
Тренинг өткізу: Сабақ басында оқушыларды «Өзін-өзі таныстыру» аты қай әріптен басталса сол әріпке бір жақсы қасиетін айтып өтеді.Ойыншықтар арқылы 3 топқа бөлінеді. (үй жануарлары, дала жануарлары, құстар)
5
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сын есім туралы түсінік беру, сөйлем ішінен сын есімді табуға дағдыландыру, сын есімнің сұрақтарын меңгерту, сын есім туралы оқушылардың өздеріне ой қорытындысын жасату.
Міндеттері:1) Оқушыларды өз ойын жинақтай алуын, еркін жеткізуін, белсенділігі мен іздемпаздығын дамыту, сабақта алған білімдерін, тиімді қолдана білуін дамыту.
Ресурстар:
Оқулық 1 сынып ана тілі, интербелсенді тақта
4) Қызығушылығын ояту
Тренинг арқылы, сұрақ-жауап барысында, сөзжұмбақ шешу арқылы, ертегі сахналау барысында, флипчарт толтыру арқылы.
5) Мағынаны тану:
Сөзжұмбақты шеше отыра жаңа тақырыпты ашу.
Топ құру. тақырып бойынша топтарға флипчарт беріп, ережесін құру, сынып алдында қорғау.Топпен бағалау, кері байланыс.
5
6) Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
1- тапсырма:бірдей тапсырма. Заттың сынын білдіретін сөздер.Сын есім ережесін құру
Топпен ережесін мысал келтіре отырып айтады.
Пікір алмасады
Қорғайды
Толықтырады.
Флипчартқа жазады.
Бір топ жауаптарын бергенде келесі топтар қысқаша түрде өздерінің дәптерлеріне жазып отырады.
10
2-тапсырма: Жаңа тақырыпты қорытындылау: Ертегіні сахналау.
«Көктем сәні» ертегісін сахналайды.
10
Жұпқа бөлу:
«Жер сілкінісі» ойыны арқылы
5
3- тапсырма:Әр жұп қарамен жазылған сөздерді дәптерлеріне көшіріп жазады.
Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, заттын атын білдіретін сөздермен көшіріп жазады..
5
4- тапсырма:Жеке жұмыс.Дәптерлеріне жазу.
Затты берілген белгілері бойынша табу
5
7) Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс әрекеті
бақылайды
әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады)
толықтырады
Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда.
ынталандыру
Жауаптарын
талдау жасау
-3 топтың жауаптары жинақталған кезде.
8) бағалау, кері байланыс
Жұлдызша арқылы, шапалақ арқылы.
9) Қорытындылау.
«Көктем» суретін салып келу.
Қайда, қашан қолданылады
Жинақтауы
Ұйымшылдығы
Шығармашылығы
Салыстыруы
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 2.08 Mb |
Количество скачиваний: | 9 |