Қысқа мерзімді жоспарлар 5 сынып

Предмет: Иностранные языки
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тақырыбы

I’d like a hamburger

Сыныбы

5 «А»

Күні

 

Мақсаты

« I’d like…» құрылымын енгізу,саналатын және саналмайтын зат есімдерді түсіндіру және сабақ барысында қолдану  

Күтілетін нәтиже

 Сандық технологияларда құзырлылық танытатын белсенді оқушы болып қалыптасуы қамтамасыз етіледі.

Тағамға байланысты жаңа сөздерді үйренеді.

• .Ағылшын тілінде өз ойларын еркін жеткізуде жаңа сөздерді қолдана алады. Шығармашылық қабілеттері іс-әрекетте көрінеді.

 

Ресурстар

Бағдаршам, смайликтер, электронды оқулық

Тапсырмалар

  • Топтық жұмыс: постер қорғау
  • Жұптық жұмыс: жаңа тақырыптың тілдік құрылымын пайдаланып, екеуара әңгімелесу

                                                                                     Мұғалімнің жазбасы  

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 Кіріспе           (3минут)

  • Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
  • Түгендеу
  • Топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату
  • Қызығушылығын ояту

          Миға шабуыл.

Әр топ мүшесі бір тағамды таңдап, оны жасырады. Тек қана оны бейнелеп айтады, басқа оқушылар оның қай тағам жайлы айтып жатқанын табуы тиіс.  

  • Сәлемдеседі, көңіл күйлерін смайликтер арқылы көрсетеді
  • Кезекші жауап береді

Берілген әріптерден тағамның аттарын шығару арқылы топқа бөлінді.

 

  • Тыңдап, қандай тағамның аты жасырылғанын тауып,айтады.

 

 

Үй тапырмасы ( 2 минут)

. Тағам тақырыбына байланысты сөзжұмбақ шешу

-          Бір екі  оқушыға оқиды, қалғандары тексереді

Тұсаукесер  (8минут)

Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді

  • « I’d like…» құрылымын түсіндіреді және жаңа сөздерді бейнематериалдан көрсетеді. 

 

  • Саналатын және саналмайтын зат есімдер туралы мәлімет береді.
  • Жаңа тақырып түсінікті ме?

Сары және жасыл түсті көтергендерге сұрақ қойып, түсінбегендерін түсіндіру

Тыңдайды, қайталайды, сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді қайталайды

 

Электронды оқулықтан мәлімет алады

Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалайды.

Жасыл-толық түсіндім

Сары-әлі де түсініксіз жерлер бар

Қызыл-түсінбедім

Негізгі бөлім  (17минут)

Топтық жұмыс: әр топқа зат есімдер тізімін беріп, саналатын және саналмайтын зат есімдер деп бөлу.

Ex.10 Зат есімдерді тағамдар мен сусындар тобына бөлу

Ex.11 Жұптық жұмыс: Грамматикалық құрылымды пайдаланып диалог құру.

Оқу: кітаппен жұмыс  The USA”

Ex.2, pg.129 .    

 Топтық жұмыс:  Сөйлемнің дұрыс, бұрыстығын анықта.

 «Серпілген сауал» әдісі бойынша мәтіннен  сұрақтар қою.

«Артығын тап» тапсырмасы 

 Әр топ өз   жазғандарын постер бойынша қорғайды

Тыңдап, жұптасып оқиды

3-жаттығуды қолданып, көрсетеді

Жаңа тақырыптың тілдік құрылымын пайдаланып, екеуара сөйлеседі

 

Оқушылар тексті тізбек бойынша оқиды, аударады.

 

Бір топ дұрыс сөйлемдерді, ал келесі топ бұрыс сөйлемдерді көшіріп жазады.

Дарынды оқушылар мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

Берілген сөздердің ішінен мағынасы бөлек сөзді тауып, астын сызады.

Сергіту сәті  (2минут)

«Raise your hands»

 

Музыка ырғағымен жаттығу жасайды

Қорытынды бөлім  (8минут)

   «Сәйкестендір»

І-топ сөздерді суреттермен сәйкестендіру.

ІІ-топ берілген әріптерден сөздер құрастырып, оны суреттермен сәйкестендіру.   

«Тақырыптық түйінді сөздер» әдісі

Берілген сөздердің ішінен тақырыпқа байланысты сөздерді теріп жазу.

 

Топтың оқушылары сәйкестендіру тестісін орындайды және бірін – бірі тексереді.

 

 

Тапсырманы орындағаннан кейін топтар бір-бірінің жұмысы бойынша ұсыныстарын айтады.

Бағалау  (2минут)

Әр топ басшылары топтағы оқушыларды бағалайды.

Бағалау парақшаларындағы бағаны не үшін қойғандарын дәлелдейді

Рефлексия  (2минут)

Do you like the lesson today?  

Кері байланыс жазғызу

Үй жұмысы  (1минут)

9- жаттығу

Жазбаша орындау

 

Тақырыбы

What do you eat for breakfast?

Сыныбы

5 «А»

Күні

 

Мақсаты

Жаңа сөздерді қолдану арқылы сабақтың негізгі түйінін түсіндіру.

 

Күтілетін нәтиже

Өз ойын ашық айтып, өз - өзіне сыни көзбен қарайды. Тапсырмаларды өз деңгейінде орындайды Оқушылар іс-әрекеттер барысында  бірін-бірі және өзін-өзі  бағалау арқылы ізденімпаздыққа, жауапкершілікке үйренеді.   

Ресурстар

Бағдаршам, смайликтер, электронды оқулық

Тапсырмалар

  • Топтық жұмыс: постер қорғау
  • Жұптық жұмыс: жаңа тақырыптың тілдік құрылымын пайдаланып, екеуара әңгімелесу

                                                                                     Мұғалімнің жазбасы  

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

(3минут)

  • Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау.
  • Түгендеу
  • Топқа бөлу.
  • Қызығушылығын ояту. Фонетикалық жаттығу орындайды.

          Миға шабуыл.

  • Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың түйінді сөзін табу
  • Сәлемдеседі, көңіл күйлерін смайликтер арқылы көрсетеді
  • Кезекші жауап береді
  • Өлең жолдарын топтастыру арқылы топтарға бөліну.

 

 

  • Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың түйінді сөзін табады.

 

 

Үй тапырмасы ( 2 минут)

 Тағам тақырыбына байланысты тақпақ жаттау

  Жатқа тақпақ айтады

Тұсаукесер

(8минут)

Мұғалім жаңа тақырыпты, грамматикалық құрылымды түсіндіреді

  • Жаңа лексиканы суреттермен байланыстырып, енгізу.
  • Математикалық ойын

 

 

Тыңдайды, қайталайды, сұраққа жауап береді.

 

Жаңа сөздерді қайталайды. Суреттерді қолданып, грамматика бойынша сөйлем ойлайды.

Оқушылар салмақтары мен бойларын өлшеп, ағылшын өлшем бірлігіне математикалық есептеу арқылы айналдырады.

 

Негізгі бөлім

(17минут)

Топтық жұмыс: Әр топқа берілген сөздердің ішінен өз тақырыптарына байланысты сөздерді табу

Жұптық жұмыс: Грамматикалық құрылымды пайдаланып диалог құру.

«Синквейн» әдісі

І-топ - apple

ІІ-топ- milk     

 Әр топ өз   жазғандарын постер бойынша қорғайды

 

Жаңа тақырыптың тілдік құрылымын пайдаланып, екеуара сөйлеседі

Топ оқушылары өздеріне берілген сөзге «бес жол өлең» әдісі бойынша жұмыстанады.  

Сергіту сәті

(2минут)

 I can show you my face

Where everything is on it's place

With my nose I can smell

Many objects very well.

With my eyes I look around,

Watch my feet and stamp the ground.

With my ear I can hear

What my friend is doing near.

With my mouth I can eat

Everything that’s very sweet

 

Музыка ырғағымен жаттығу жасайды

Қорытынды бөлім

(8минут)

Жадыны дамытуға арналған ойын.

Берілген негізгі сөздерді оқып, айтып, дұрыс жазу керек.  

 

 

 

Оқушылар берілген сөздерді 2 минуттың ішінде жаттап, дұрыс жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау

(2минут)

Орындалған тапсырмалар бойынша оқушыларды жұлдызшалармен бағалау

 

Сабақ үстінде алған жұлдызшаларын санау арқылы қорытынды баға қоямын

 

 

Рефлексия

(2минут)

«Екі жұлдыз бір тілек»  рефлексиясы

Кері байланыс жазғызу

Үй жұмысы

(1минут)

10 – жаттығу

Жазбаша орындау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 391.5 Kb
Количество скачиваний: 10
Просмотров: 99
