Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Друзі!

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тема: Друзі

Мета: Формувати в учнів поняття «друг», «дружба», «товаришування»; виховувати бажання бути чуйними, уважними до своїх товаришів, бути самому справжнім другом.

Обладнання: газета, пляшка з кришкою, коробка з дрібними предметами, оповідання О.Буценя «У новій школі», олівці, аркуш паперу.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Підготовча частина

Привітання

«Комплімент»

Діти з учителем стають в коло. Кожна дитина, дивлячись на сусіда ліворуч, вітається з ним і говорить, яка звичка цієї дитини найбільше їй подобається, тобто робить комплімент. Наприклад: «Привіт, Маринка. У тебе гарні очі».

Групове заняття

«Близнюки»

На столах лежать: газета, згорнута в кілька разів пакетом; пляшка з кришкою, що загвинчується, яка лежить окремо; коробка, поруч з якою знаходяться різні дрібні предмети. Діти об’єднуються в пари. Пара «близнюків» обіймає одне одного міцно за талію так, щоб у кожного була вільною лише одна рука: в одного – ліва, у другого – права. Пари підходять до столу з предметами й за командою вчителя своїми вільними руками виконують команди:

-         розгорнути газету повністю;

-         щільно закрутити кришку на пляшці;

-         скласти предмети до коробки;

-         усі предмети  покласти на газету, газету акуратно згорнути подарунковим пакетом.

Обмін інформацією

- Чи легко було виконувати вправу?

- Що вам допомогло?

- Як ви розумієте вислів «друзі»-нерозлийвода?

ІІ. Робота над темою заняття

1. Повідомлення теми і мети заняття

- Сьогодні ми поговоримо з вами про дружбу та справжніх друзів.

2. Бесіда

- Розкажіть з ким ви дружите?

- З ким із друзів ви любите гратися на подвір’ї? Чому?

- Що ви можете сказати про свого друга? Який він?

- Що означає дружити?

3. Слухання оповідання «У новій школі»

У новій школі

Переїхала Нюра на нову квартиру в інший район міста. Шкода їй було розлучатися зі старою школою, особливо з подружкою Валею. У новій школі Нюра нікого не знала. Тому на уроках ні з ким не розмовляла, все придивлялася до учнів, до вчительки, до класу.

Якось на великій перерві підійшла до неї однокласниця Галя й питає:

-         Ти ще ні з ким не дружиш?

-         Ні, - відповіла Нюра.

-         І я ні з ким не дружу, - зітхнула Галя. – Погані у нас в класі дівчиська: Оленка – задавака, Вірка – хитру ля, Надька – брехуха, Ірка – задирака…

Майже всіх дівчат класу перебрала Галя – всі погані виявились. Лише про себе нічого не сказала.

-         Просто не знаю, з ким ти можеш у нас дружити.

-         Не турбуйся, - відповіла їй Нюра. – З ким я дружитиму, я ще не знаю. Зате знаю, з ким мені не треба дружити. Так чи не так?

                                                                                                         О. Буцень

-         Чому Галя нічого не сказала про себе?

-         З якими людьми не слід дружити?

-         А з якими слід?

4. Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали-сіли, встали-сіли.

Бачте, як розвеселили.

Стало сонце танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі

Потанцюймо по росі.

5. Математичні веселики

(Розв’язати, використовуючи наочний матеріал)

  - Розв’яжіть веселі задачі про ваших друзів

1.     Мчать на санчатах

Четверо малят

Троє з них – дівчатка.

Скільки ж тут хлоп’ят?  (4-1)

2.     Щедрик, щедрик, щедрівочка! –

Щедрували Наталочка

І Василько, і Катруся,

Та Іванко слів забувся.

Петрик прагне підказати.

Скільки прийшло щедрувати?  (1+1+1+1+1)

3. Дід, баба, внучка, Жучка, мишка тягнули-тягнули і, нарешті, витягнули ріпку. Скільки очей побачили ріпку?  (Десять.)

6.  Гра «Чарівні окуляри»

   - Крізь чарівні окуляри можна бачити лише добре. Передаючи їх з рук у руки товаришу, який поряд, повторюй:

                      - Мені подобається, коли ти…

                      - Я бажаю тобі …

               - Я хочу разом з тобою …

7. Вправа «Складання правил»

1.     Радію за успіхи товариша.

2.     Підтримую у тяжку хвилину.

3.     Зупиню товариша, коли він робить щось погане.

4.     Коли посварюся, намагатимуся першим помиритися.

(Правила з дітьми проговорити і промалювати за допомогою піктограм)

8. «Куточок дружби»

У відповідному місці  в класі організувати «Куточок дружби». Куди діти можуть прийти, сказати слова вибачення, дивлячись один одному в вічі.

9. Пальчикова гімнастика

Перстень

Перстень сяє, наче зірка.

В нім, як в бубликові, дірка.

Перстень ми дамо Маринці,

В’язку бубликів – Даринці.

(Великий і вказівний пальці з’єднати кільцеподібно,  решту розвести у різні боки.)

10. Малюнок «Мій друг»

Пропонується дітям намалювати себе і свого друга у вигляді тварин.

ІІІ. Підсумок заняття

-         Чи цікаво вам було на занятті?

-         Що б ви порадили дітям, які ще не мають товариша?

 Тема: Друзі

Мета: Формувати в учнів поняття «друг», «дружба», «товаришування»; виховувати бажання бути чуйними, уважними до своїх товаришів, бути самому справжнім другом.

Обладнання: газета, пляшка з кришкою, коробка з дрібними предметами, оповідання О.Буценя «У новій школі», олівці, аркуш паперу.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Підготовча частина

Привітання

«Комплімент»

Діти з учителем стають в коло. Кожна дитина, дивлячись на сусіда ліворуч, вітається з ним і говорить, яка звичка цієї дитини найбільше їй подобається, тобто робить комплімент. Наприклад: «Привіт, Маринка. У тебе гарні очі».

Групове заняття

«Близнюки»

На столах лежать: газета, згорнута в кілька разів пакетом; пляшка з кришкою, що загвинчується, яка лежить окремо; коробка, поруч з якою знаходяться різні дрібні предмети. Діти об’єднуються в пари. Пара «близнюків» обіймає одне одного міцно за талію так, щоб у кожного була вільною лише одна рука: в одного – ліва, у другого – права. Пари підходять до столу з предметами й за командою вчителя своїми вільними руками виконують команди:

-         розгорнути газету повністю;

-         щільно закрутити кришку на пляшці;

-         скласти предмети до коробки;

-         усі предмети  покласти на газету, газету акуратно згорнути подарунковим пакетом.

Обмін інформацією

- Чи легко було виконувати вправу?

- Що вам допомогло?

- Як ви розумієте вислів «друзі»-нерозлийвода?

ІІ. Робота над темою заняття

1. Повідомлення теми і мети заняття

- Сьогодні ми поговоримо з вами про дружбу та справжніх друзів.

2. Бесіда

- Розкажіть з ким ви дружите?

- З ким із друзів ви любите гратися на подвір’ї? Чому?

- Що ви можете сказати про свого друга? Який він?

- Що означає дружити?

3. Слухання оповідання «У новій школі»

У новій школі

Переїхала Нюра на нову квартиру в інший район міста. Шкода їй було розлучатися зі старою школою, особливо з подружкою Валею. У новій школі Нюра нікого не знала. Тому на уроках ні з ким не розмовляла, все придивлялася до учнів, до вчительки, до класу.

Якось на великій перерві підійшла до неї однокласниця Галя й питає:

-         Ти ще ні з ким не дружиш?

-         Ні, - відповіла Нюра.

-         І я ні з ким не дружу, - зітхнула Галя. – Погані у нас в класі дівчиська: Оленка – задавака, Вірка – хитру ля, Надька – брехуха, Ірка – задирака…

Майже всіх дівчат класу перебрала Галя – всі погані виявились. Лише про себе нічого не сказала.

-         Просто не знаю, з ким ти можеш у нас дружити.

-         Не турбуйся, - відповіла їй Нюра. – З ким я дружитиму, я ще не знаю. Зате знаю, з ким мені не треба дружити. Так чи не так?

                                                                                                         О. Буцень

-         Чому Галя нічого не сказала про себе?

-         З якими людьми не слід дружити?

-         А з якими слід?

4. Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали-сіли, встали-сіли.

Бачте, як розвеселили.

Стало сонце танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі

Потанцюймо по росі.

5. Математичні веселики

(Розв’язати, використовуючи наочний матеріал)

  - Розв’яжіть веселі задачі про ваших друзів

1.     Мчать на санчатах

Четверо малят

Троє з них – дівчатка.

Скільки ж тут хлоп’ят?  (4-1)

2.     Щедрик, щедрик, щедрівочка! –

Щедрували Наталочка

І Василько, і Катруся,

Та Іванко слів забувся.

Петрик прагне підказати.

Скільки прийшло щедрувати?  (1+1+1+1+1)

3. Дід, баба, внучка, Жучка, мишка тягнули-тягнули і, нарешті, витягнули ріпку. Скільки очей побачили ріпку?  (Десять.)

6.  Гра «Чарівні окуляри»

   - Крізь чарівні окуляри можна бачити лише добре. Передаючи їх з рук у руки товаришу, який поряд, повторюй:

                      - Мені подобається, коли ти…

                      - Я бажаю тобі …

               - Я хочу разом з тобою …

7. Вправа «Складання правил»

1.     Радію за успіхи товариша.

2.     Підтримую у тяжку хвилину.

3.     Зупиню товариша, коли він робить щось погане.

4.     Коли посварюся, намагатимуся першим помиритися.

(Правила з дітьми проговорити і промалювати за допомогою піктограм)

8. «Куточок дружби»

У відповідному місці  в класі організувати «Куточок дружби». Куди діти можуть прийти, сказати слова вибачення, дивлячись один одному в вічі.

9. Пальчикова гімнастика

Перстень

Перстень сяє, наче зірка.

В нім, як в бубликові, дірка.

Перстень ми дамо Маринці,

В’язку бубликів – Даринці.

(Великий і вказівний пальці з’єднати кільцеподібно,  решту розвести у різні боки.)

10. Малюнок «Мій друг»

Пропонується дітям намалювати себе і свого друга у вигляді тварин.

ІІІ. Підсумок заняття

-         Чи цікаво вам було на занятті?

-         Що б ви порадили дітям, які ще не мають товариша?

 

 

 

 

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 17.15 Kb
Количество скачиваний: 5
Просмотров: 93
