Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Іграшки!

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тема: Іграшки

Мета: Розвивати вміння спостерігати за ознаками предметів, розвивати мислення, пам'ять, уяву. Виховувати  дружні стосунки між дітьми, бажання ділитися іграшками, бережно до них відноситись.

Обладнання: оповідання О Буценя «Новий м’яч», іграшки, олівці, папір.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Підготовча частина

Привітання

Вчитель, тримаючи в руках іграшку Ведмедика, по черзі підходить до кожного з учнів і вітається від імені Ведмежати.

Групові заняття «Живі руки»

Діти сідають один навпроти одного (парами). Їм пропонується взяти руки одне одного:

-         познайомтесь з руками товариша;

-         привітайтеся руками;

-         посваріться руками;

-         поборіться руками;

-         помиріться руками;

-         попрощайтесь руками.

Обмін інформацією

«Моя улюблена іграшка»

-         Чи пам’ятаєте ви свою улюблену іграшку?

-         Що це?

-         Де вона зараз?

-         Розкажіть про свою улюблену іграшку й почуття, які викликають спогади про неї.

ІІ. Робота над темою заняття

1.     Повідомлення теми і мети заняття

-         Сьогодні ми з вами поговоримо про іграшки.

2. Слухання оповідання

Новий м’яч

Вийшла Клава у двір з новеньким м’ячем. Одразу до неї дівчатка підбігли.     

-         Давай пограємось, - кажуть.

А Клава притисла до себе м’яч, відповідає:

- Я з ним ще сама не награлась. Я тільки спробую. І почала долонею бити м’яч об землю. Легко підстрибує м’яч. То червоний бік покаже, то синій, а то закрутиться так, що аж в очах мигтить. А дівчаткам ще дужче хочеться в м’яча погратися.

- Ну давай же, - нетерпляче просять вони.

- Я ще лівою рукою трішки пограюсь, - відповідає їм Клава.

А сама і лівою, і правою грається – нікому м’яча не дає. Постояли дівчатка та й почали розходитись.

Раптом м’яч вислизнув з Клавиних рук і пострибав під паркан у кущі. Кинулась Клава за ним – не догнала. Нахилилась до куща, а там кропива, кусюча така! Всю руку Клаві нажалила. Не може Клава м’яча дістати.

-         Дівчатка! – загукала вона. – Та куди ж ви? Давайте в м’яча гратись. А дівчатка й кажуть:

-         Сама тепер грайся! Так чи не так!

                                                                                                 О. Буцень

- А ви завжди ділитеся іграшками зі своїми друзями?

- Що ви порадите дівчаткам?

3. Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз прогнувся, два прогнувся.

Руки в сторони  розвів –

Мабуть,  ключика згубив.

А щоб ключик той дістати,

Треба нам навшпиньки встати.

Всі за парти посідали,

Знову вчитись почали.

 

1.     Вправа «Опиши іграшку»

Діти сідають колом. По черзі показують свою улюблену іграшку і описують за планом:

1.     Назва іграшки.

2.     Колір.

3.     Форма.

4.     Яка на дотик.

5.     Де можна застосувати. (В які ігри можна гратися.)

 

6.     Гра «Чарівна шухляда»

У шухляді різні іграшки. Дитина з закритими очима обмацує іграшки, відгадуючи що це. Витягує і пропонує як цією іграшкою можна гратися.

 

7. Пальчикова гімнастика

Кулька

Гарна кулька синьо-біла

В небо високо злетіла.

Зможе нам розповісти,

Що їй видно з висоти.

(Кінчики пальців обох рук притиснути один до одного, долоньками утворити маленьку, а потім велику «кульку». Коли повітря «виходить», долоні повернути у вихідне положення.)

 

8. Вправа «Знайди і розфарбуй»

- Допоможи Котикові знайти і назвати всі зображені предмети. Як можна назвати одним словом кожну групу предметів?

- Розфарбуй той предмет, який найбільше сподобався.

 

 

ІІІ. Підсумок заняття

-         Сподобалось вам заняття?

-         Що нового дізналися?

-         Подякуйте один одному за співпрацю.

 

 

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 62.94 Kb
Количество скачиваний: 7
Просмотров: 100
