Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Моя сім’я !
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Ахмадєєва Світлана Миколаївна
|
Тема: Моя сім’я
Мета: збагачувати уявлення дітей про сім’ю, розвивати позитивне ставлення до рідної домівки, виховувати почуття гордості за свою сім’ю.
Обладнання: родинне дерево, олівці, запис пісні «Родина» у виконанні Н.Яремчука
ХІД ЗАНЯТТЯ
І, Підготовча частина
Привітання
Вправа «Струм»
Діти стають у коло, беруться за руки і посмішкою вітають «сусідів» праворуч і ліворуч, передаючи «струм», потискаючи один одному руки.
Групове заняття
Гра «Гусінь»
- Діти, зараз ми з вами будемо однією великою гусінню і будемо всі разом пересуватися по кімнаті. Шикуйтеся в ланцюжок, руки покладіть на плечі того, хто стоїть попереду. Таким чином, у єдиному ланцюзі ми повинні пройти маршрут.
Обмін інформацією
Читання дітьми вірша Н. Чемериса «Що таке сім’я».
Що таке сім’я
Розкажу вам, друзі, я,
Що таке моя сім’я.
Разом дружно проживаєм
І пісні про це співаєм.
Люба матінка моя, -
Як пишаюсь нею я!
В неї руки золотії,
Серцем кожного зігріє.
Тато сильний і завзятий –
Він господар в нашій хаті.
Все майструє, все ладнає,
Бо до всього хист він має.
Дід і бабця у пошані –
Вони праці ветерани.
Всіх онуків міцно люблять
І як пташечки голублять.
Є у мене ще й брати –
Кращих в світі не знайти.
Ось і вийшло: всіх сім «я»,
Знайте, це і є сім’я.
Н. Чемерис
ІІ. Робота над темою заняття
1. Повідомлення теми і мети заняття
Звучить пісня «Родина» у виконанні Н.Яремчука
- Кого уявляли, слухаючи пісню?
- Сьогодні ми з вами будемо говорити про сім’ю.
2. Гра «Мікрофон»
- Назви своє прізвище, ім’я, домашню адресу, склад сім’ї.
- Як звати маму, тата, братика чи сестричку?
- Як звертаєшся до своїх рідних?
- Про що любите розмовляти?
3. Слухання оповідання «Дівчинка і ромашка»
Дівчинка і Ромашка
Ясним сонячним ранком маленька дівчинка вийшла пограти на зеленій галявинці. Раптом чує: хтось плаче. Прислухалася дівчинка і зрозуміла: плач доноситься з-під каменя, що лежить на краю галявини. Камінь невеликий, як голова кролика, але дуже твердий. Підійшла дівчинка до каменя і запитує:
- Хто там плаче під каменем?
- Це я, Ромашка, - почувся слабкий голосок. – Звільни мене, дівчинко, тисне на мене камінь…
Відкинула дівчинка камінь і побачила ніжну, бліду стеблинку Ромашки.
- Спасибі тобі, дівчинко, - сказала Ромашка, розправивши плечі і зітхнувши на повні груди. – Ти звільнила мене від кам’яного полону.
- Як же ти потрапила під камінь? – запитала дівчинка.
- Обдурив мене Камінь, - відповіла Ромашка. – Була я маленькою ромашковою насіниною. Восени шукала теплий куточок.
Дав мені притулок Камінь, обіцяв оберігати від холоду і жари. А коли захотілося мені побачити Сонечко, він ледве не задавив мене. Я хочу бути твоєю, дівчинко.
Дівчинка приходила до Ромашки, і вони разом зустрічали Сонце.
- Як добре бути твоєю, дівчинко! – часто говорила Ромашка.
- А якби ти виросла в лісі чи скраю дороги? Якби ти була нічиєю? – запитала дівчинка.
- Я б померла від горя, - тихо сказала Ромашка. – Але я знаю, що нічиїх квітів не буває. Вони завжди чиїсь. Ось та Вогненна Маківка – вона дружить із Сонечком. Сонечко шепоче їй: «Ти моя, Вогненна Маківко». Я чую цей шепіт, коли сходить Сонце, і Маківка розкриває свої пелюстки. А ось та Волошка – подружка Весняного Вітру. Він першим щоранку прилітає до Волошки, будить її і шепоче: «Прокинься!» Квітка не могла б жити, якби вона була нічиєю.
В. Сухомлинський
- Хто з членів родини піклується про тебе найбільше?
- А про кого піклуєшся ти?
4. Фізкульхвилинка
Дружно вправними руками
Допоможемо ми мамі.
Посуд гарно перемиєм,
Витрем насухо, складем,
І при цьому не поб’єм.
Пил зітремо й підметемо –
Скрізь порядок наведемо.
5. Гра-жарт «Я»
- Я запитуватиму, а ви, якщо це робите, відповідаєте «Я»
- Хто з вас любить працювати?
- В'язати, шити, вишивати?
- Хто свій одяг береже?
- Під ліжка його кладе?
- Хто вазони поливає?
- Завжди мамі помагає?
- Хто пилюку витирає?
- А хто сміття розкидає?
- Хто лінується вставати?
- Хто спішить допомагати?
- Тепер бачимо усі:
Хто працює, а хто – ні!
6. Вивчення вірша
(Вивчити вірш за допомогою піктограм)
З роду в рід життя кладе мости,
Без коріння саду не цвісти,
Без вітрила човен не пливе,
Без коріння гине все живе.
7.Пальчикова гімнастика
Моя сім’я
Це дідусь,
А це бабуся,
Це татусь,
А це матуся,
А малюк, звичайно, я –
Ось і вся моя сім’я.
(По черзі загинати пальчики до долоньки, а зі словами «Ось і вся моя сім’я» другою рукою охоплювати весь кулачок.
8. «Родинне дерево»
- Перед кожним з вас лежить «Родинне дерево». У кружечках замалюйте портрети своїх рідних – мами, тата, сестрички, братика, дідусів, бабусь.
Вдома ви можете доповнити це дерево портретами прабабусь, прадідусів. У цьому вам допоможуть ваші батьки.
ІІІ. Підсумок заняття
- Що вам сьогодні найбільше запам’яталось?
- Яким було наше заняття?
- Якими ви були на занятті? Поаплодуйте собі за роботу.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 56.36 Kb |
Количество скачиваний: | 6 |