Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Правила дорожнього руху!
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Ахмадєєва Світлана Миколаївна
|
Тема: Правила дорожнього руху
Мета: Формувати в дітей уявлення про правила дорожнього руху, спонукати їх до виконання правил безпечного переходу проїжджої частини дороги у місті чи селі; виховувати уважність, дисциплінованість.
Обладнання:розповідь «Смугаста поспішає на допомогу», ігровий матеріал: червоні, жовті і зелені кружечки, автомобілі, фігурки дітей, папір для малювання, олівці.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Підготовча частина
Привітання
Усміхнися всім навколо: небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково день тобі веселим буде!
Привітатися будь-яким улюбленим способом, побажавши один одному гарного дня.
Групове заняття
Гра «Рука до руки»
Для гри потрібна непарна кількість дітей. Учитель вимовляє: «Рука до руки! Усі міняються місцями!» І всі учасники гри, у тому числі і учитель, повинні знайти собі пару й торкнутися з партнером руками. Той, хто залишився без пари, стає ведучим. Рекомендується віддавати оригінальні команди, наприклад: «Мізинець до мізинця», «Вухо до вуха», «П’ятка до п’ятки» та ін.
Обмін інформацією
Загадка
Підморгне зеленим оком – ми йдемо,
Підморгне червоним оком – стоїмо. (Світлофор)
- Що означає кожний колір світлофора?
- Де їздять машини?
- Де ходять пішоходи?
- Де ви переходите дорогу?
- Як перейти дорогу, якщо немає світлофора?
ІІ. Робота над темою заняття
1. Повідомлення теми і мети заняття
- Як ви гадаєте про що йтиметься на занятті? Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?
2. Слухання розповіді
Смугаста поспішає на допомогу
Гена з Чебурашкою йшли на роботу. Втім, на справжню роботу йшов лише Гена, а Чебурашка – до свого дитячого садка. І тут до них підійшла знайома Зебра. Це така конячка, але геть-чисто смугаста. Вона вважала, що є найгарнішою і найкориснішою твариною в усьому світі. Коли в неї питали, чому вона така смугаста, Зебра відповідала: «А щоб мене завжди бачили. Вночі мерехтять білі смужки, а вдень в очі впадають чорні, і геть усі мене помітять». Сказала вона таке й цього разу, а Крокодил Гена трошки образився і говорить:
- То й що? Я теж дуже помітний. Ось постій, подивись, як я працюю.
Зебра побачила та й позаздрила, що таку важливу й корисну справу робить якийсь Крокодил. Забажалося їй і собі щось такого показного вдіяти. Поміркувала вона трохи та й каже:
- І все одно: найпомітніша тварина в світі – Зебра. Ось давайте розмалюємо асфальт білими й чорними смугами, - і вдень, і вночі помітно буде. Й усім людям скажемо, що на розцяцькованій «під мене» ділянці – найбезпечніше місце.
- Якщо малювати білі й чорні смуги, це ж скільки фарби треба!.. – замислився Гена.
- А ти намалюй тільки білі, - порадив Чебурашка. І не скрізь, а лише там, де ходити краще.
- Ось який у мене пречудовий вигляд, - мало не затанцювала Зебра. І машини, навіть смугасті, нікого не зачеплять на «зебрі», навіть коли ти, Гено, облишиш свої справи; і всі люди будуть милуватися моєю красою.
І втрьох вони намалювали на асфальті у зручному місці пішохідну «зебру», по якій людям безпечно переходити вулицю. А що фарбою захвицалися, так дуже хотіли допомогти людям.
- Завтра знову будемо будемо малювати, - пообіцяла Зебра. – Нехай усі в місті мене згадують. А ти, як прийдеш до садка, усім розкажи, як я чудово все вигадала.
- Де треба переходити дорогу?
- Як називають пішохідну доріжку на проїжджій частині?
3. Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали.
Треба на м би відпочити –
Свої сили відновити.
Руки вгору, руки в боки,
І ще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз –
До навчання знов берись.
4. Гра «Світлофор»
Ігровий матеріал. Червоні, жовті і зелені кружечки, автомобілі, фігурки дітей.
Правила гри. Гра складається з декількох етапів.
1. Один з гравців встановлює відповідні кольори світлофорів (накладанням червоних, жовтих або зелених кружечків), машини і фігурки дітей, які рухаються в різних напрямках.
2. Другий проводить через перехрестя машини (по проїжджій частині) або фігурки дітей (по тротуарах) в відповідності з правилами дорожнього руху.
3. Потім гравці міняються ролями. Розглядають різні ситуації, які визначаються кольорами світлофора і положенням автомобілів і пішоходів.
Той гравець, який без помилок розв’яже всі завдання або зробить найменше помилок, той і переможе.
5. Пальчикова гімнастика
Вертоліт
Швидко лопаті крути!
Вертоліт, лети, лети!
(Пальці обох рук (окрім вказівних і великих) – у положення плетеного кошика. Вказівні пальці висунути вперед і зєднати їх подушечками (це – «хвіст вертольота»). Великими пальцями виконувати швидкі кругові рухи, немов лопаті вертольота.)
6. Гра «Допоможи художнику»
- Розфарбуй малюнок. Скажи, хто з двох пішоходів ризикує?
ІІІ. Підсумок заняття
- Які основні правила треба знати, коли йдеш вулицею?
- Які позначення допомагають пішоходові дотримуватись правил дорожнього руху?
- За яких умов можна переходити дорогу?
- Основні правила ще раз обговоріть дома з батьками.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 89.24 Kb |
Количество скачиваний: | 17 |