Ашық сабақ Өрнектер а+4

Предмет: Математика
Категория материала: Конспекты
Автор:

Пәні: математика Күні: 28. сәуір

Сыныбы: 1 «д» арнайы түзету Пән мұғалімі: Сейілова А.

Сабақтың тақырыбы: Өрнектер. а +4, а - 4
Сабақтың мақсаты: Білімділік: а +4, а – 4 өрнектерін шешіп жаттықтыру, өрнектің мәнін таба білуге үйрету. 4 – ке қосып, азайту амалдарын қайталау.
Дамытушылық: оқушылардың математика пәніне қызығушылығын
тудыру, олардың білім, білік және дағдыларын дамыту. ой – өрісін
кеңейту, таным қабілетін арттыру.
Тәрбиелік: мақсатына жетуге ұмтылдыру, ұқыптылыққа,
тапқырлыққа, ізденімпаздыққа өздігінен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, ойын әдісі,
Сабақтың көрнекілігі: топшамалар, плакаттар, слайдтар.
Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық. (Музыка ырғағымен)
Таңмен бірге оянып, Амансың ба?, Көк аспан ! Амансың ба?, Жер ана ! Амансың ба?, Достарым ! Сендерді көрсем қуанам!

- Бүгінгі сабақта балалар көңіл – күйлерің қандай ? (оқушылар жауабы тыңдалады)

  • - Осындай тамаша , керемет көңіл – күйімен сабағымызды әрі қарай жалғастырайық.
  • II. Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру

4 к-к 5 қызыл м. бар.Барлығы ? м.

10не ше т. сан?

8>2

1дм = . см

3+.=5

012.. неше т. сан ?

сан

А. комата

Қ. комата

9-9

2+7

  • -Мінекей, балалар тапсырмаларды орындап, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы:
  • III. Жаңа сабақ :Ө р н е к т е р. а + 4, а – 4 болып табылады.
  • «Гүл теру» ойыны арқылы санды және әріпті өрнекті ажыратып алайық .
  • Санды өрнек Әріпті өрнек

IV. 1 - мысалға назар аударайық. Тақтамен жұмыс . Кестелерді толтыр:

а

10

9

8

7

6

5

4

а-4

6

а

0

1

2

3

4

5

6

а+4

4

Мұғалім түсіндірмесі: Кестеде а – ның мәні берілген, соларды қойып өрнек жазайық.
А – о – ге тең болған жағдайда, а + 4 қосындысын жазып, мәнін табу.

а – 10 – ға тең болған жағдайда, 10 – 4 айырмасын жазып, мәнін табу.

  • -Ендеше балалар « Кім жылдам» ойынын ойнайық. (Ойын арқылы кестені оқушылар кестені толтырып шығады.)
  • -
8 – 5=4 9 +1=10 6- 5=2
  • 2 –ші тапсырмамызда балалар бізге Қалқанқұлақ қонаққа келіпті. Ол өзімен бірге тапсырмаларын әкеліп, тексертіп алмақшы көмектесеміз бе ? ( ауызша орындалады)

4+ 3=6

7 – 2 =5

3+3=8

  • 4 + 4= 7
  • 5 – 3 = 2
  • 7 + 3 = 9

Оқушылар бағдаршам арқылы мысалды тексеріп шығады.

  • 3 тапсырма балалар бұл есеп. Мұқият экранға назар аударайық. (Видео )
    Ондағы ұқсастықтары : ұл бала, қыз бала олардың саны 2 және 4 сандары, оны шешуде пайдаланатын амалдар, мәні ұқсас екенін табу.
    Айырмашылықтары: сұрағы екенін табу.
    V. Дәптермен жұмыс:
    Шарты: Ұл - 4
    Қыз – 2
    Сұрағы: оқушылар қаншаға артты?
    Шешуі: 2+4=6
    Жауабы. оқушылар 6 -ға артты

    Шарты: Ұл – 4
    Қыз – 2
    Сұрағы: Барлығы -?оқушы кірді
    Шешуі. 2+4=6
    Жауабы. 6 оқушы кірді.

VI. Сергіту сәті: «Топ – топ»

VII. Сабақты қорытындылау:

«Өзіңді – өзің тексер» оқушыларға өз бетінше жұмыс беру,оның нәтижесін өздеріне тексерту.

  • -Балалар бүгінгі сабақта әріпті өрнектің мәнін қалай таптық ?
  • -5 +5 тің қосындысы нешеге тең ?
  • -6 –дан кейінгі сан ?

VIII. Үйге тапсырма 3- есеп 157 –бет

IX. Оқушыларды бағалау, марапаттау.

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 117 Kb
Количество скачиваний: 7
Просмотров: 127
