Дүниетану Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

1

Сыныбы

3 «А»

2

Пәні

Дүниетану

3

Мақсаты

1.      Оқушыларға өсімдіктің тіршілік ортасы туралы білімдерін қалыптастыру;өсімдіктер мен жануарлар әлемі туралы түсініктерін кеңейту.

2.      Бақылағыштықты , білімге  деген белсенділігін дамыту, мәтінмен жұмыс істеуді үйрету.

3.      Табиғатты құрметтеуге, көгалдарды аялауға тәрбиелеу.

4

Сілтеме

Дүниетану оқулығы

5

Оқыту нәтижесі

Өсімдіктердің тіршілік ортасы , адам өмірі мен жануарлар тіршілігіндегі маңыздылығы , өсімдіктерді қорғаудағы адам әрекеті туралы біледі.

6

Түйінді идея

Қай тіршілік ортасы ең жақсы?

7

Сабақ түрі

Аралас сабақ

8

Модульдер

Бағдраламаның 7 модулі

9

Әдіс-тәсілдер

 «Өсімдік әліппесі»,«Галлереяны шарлау», «Шеңбер бойымен әңгімелету», «Сәйкестендіру тест», Суреттер сөйлейді», «Қабырғадағы жазу», «Дұрыс» және «Қате» тұжырымдамасы

10

Ресурстар

Бағалауға қажетті заттар, кеспе суреттер

Кезеңдері

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1

Ұйымдастыру

Шаттық шеңбері

Психологиялық дайындық

 Әнұран

Шаттық шеңберге тұрады.

 

 

Топқа бөліну

Топ аты жазылған суреттерді тарату

Оқушылар

Біржылдық өсімдіктер

Екіжылдық өсімдіктер

Көпжылдық өсімдіктер деген топтарға бөлінеді.

 

Ойашар

«Өсімдік әліппесі»

Әліпби ретімен 2 мин өсімдік аттарын жазып шығу

Топпен ақылдасып жазады

2

Үй тапсырмасын тексеру

«Шеңбер бойымен әңгімелету»

Бағалау «Бағдаршам» арқылы

«Сәйкестендіру тест»

Әр топқа дайындалуға

Уақыт беру

 

 

Топқа тапсырма беру

 

Критерийлер бойынша сканмен бағалату.

Әр топ өз тобына қатысты мәліметтерді шеңбер бойымен әңгімелейді

 

Әр топ сәйкестендіреді.

Өзара бағалайды.

 

3

Білімді белсендіру

«Қабырғадағы жазу»

Әр топтан оқушылар қабырғадағы іс-әрекеттерді аралап,  ұнағанын алады.

Сынып қабырғаларындағы карточканы алады.

4

Сабақтың мақсаты мен міндетін қою.

«Галлереяны шарлау»

Өзекті сұрақ

«Тіршілік әрекетінің қайсысы қолайлы?»

«Көңілді смайлик» арқылы бағалау

Оқушылар екі-екіден суреттерді қарап, қай жерлерде өсетінін анықтайды.

 

Сергіту сәті

 

 

 

5

Жаңа материалды оқу

«Мені түсін»

Мәтін бөліктерін тарату

 

 

 

 

 

 

 

«Бас бармақ» арқылы бағалау

1-топ-Шалғын

2-топ-Орман

3-топ-Дала

Мәтіндегі негізгі 10 сөзді таңдап алады. Сол бойыншы қысқаша мәтін құрайды.

 

6

Білімді бекіту

«Суреттер сөйлейді»

3топқа 3 сурет ұсынылады.

1-топ-кесілген ағаш

2-топ-гүлдерді таптауға болмайды

3-топ-қоқыс тастамау

«Үш шапалақ» арқылы бағалау

 

Әр топ 1 сөйлемнен жазып, келесі топқа береді

7

Өткенді қайталау

Ынтасы төмен оқушылармен жұмыс

Қатыспай қалған оқушыларды стикер арқылы анықтау

1-өсімдік мүшелерін атау

2-өсімдікке қажет заттар

3-Өсімдіктің үш тобы

8

Қорытынды

«Дұрыс» және «Қате» тұжырымдамасы

Мұғалім оқиды

Оқушылар сигналдық карточканы көтереді

8

Рефлексия

«Екі жұлдыз-бір тілек»

 

Әр т оп парақты толтырады.

9

Үйге тапсырма

 

90-94 бет негізгі  мәліметтерді мазмұндап, өсімдіктер туралы жұмбақ тауып, не құрастырып келу

Түртіп алу

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 53.5 Kb
Количество скачиваний: 40
Просмотров: 169
