Ерте темір дәуіріндегі тайпалардың шаруашылығы

Предмет: Математика
Категория материала: Презентации
Автор:

                                        Қазақстан тарихы 6 сынып

Сабақтың тақырыбы:

    Ерте темір дәуіріндегі тайпалардың шаруашылығы

Сілтеме

Жоспар, оқулық, электрондық оқулық

Сабақтың мақсаты:

 Ерте темір дәуірі тайпаларының металл өндірісінің әдіс –тәсілдерін жетілдіріп,зергерлік және қыш өндірудегі табыстары туралы біледі.Тарихи деректерді,суреттерді пайдалана отырып,қорытынды жасайды.   

 

Нәтиже

 Темір дәуіріндегі   адамдардың зергерлік   өнер мен қыш құмыра жасауда қолданбалы өнердің жаңа тәсілдерін қолданғанын және дамытып отырғанын біледі.

Негізгі идея

Сыныпта  психологиялық ахуалды орнықтыру. Ынтымақтастық атмосфераны  құру

Критериалды бағалауды қолдану (өзін-өзі бағалау)

Рефлексиялық күнделік толтырады.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың әдіс

Интерактивті, Диалогтік оқыту Дарынды және талантты балаларды оқыту

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту Оқытуды бағалау  АКТ

Оқыту формасы

Топтық жұмыс, Жигсо әдісі, критериалды бағалау, сыни тұрғыда ойлау, АКТ ны қолдану. 

Сабақтың көрнекілігі: 

Оқулық, сергіту сәті, постер, смайлинг, стикерлер,  рефлексиялық күнделік

Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты топқа бөлемін, оқушылар топ басшысын, оның көмекшісін, баяндаушыны, таймкиперді сайлайды. Топта жұмыс жасау тәртібін естеріне салу.  

Жаңа сабақ:

  

Кезең

Сабақ бөлімдерінің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білу

 

Ойлану

Тақырыпта  не туралы айтылған және мазмұны неде?

Жалпы бағыт-бағдар беріледі

Оқулықтағы мәтінді меңгеру

Ой  туғызу

Түсіну

Тақырыптың   мағынасына зер салдырту

Мәтінде не туралы айтылады?

 Металды өндіру және олардың құралдары туралы түсінуге көмек көрсетеді.

Оқушылар кезекпен мәтін мазмұнымен бір-бірін таныстырады

Қолдану

Практикалық жұмыс

Практикалық жұмыс тапсыру

  1.Мәтінді оқып негізгі мазмұнымен танысады.

2. Күнделікті өмірдегі, шаруашылық саласындағы  металдың алатын орны, пайдалалынуы.

3. Сурет бойынша әңгіме құрастырады

   

 Оқушылар өзіндік жұмыс ретінде орындайды, қасындағы жолдасымен талқылайды  (Бірлескен оқу)

        Сергіту кезеңі

Би билету

Сергіп қалады

Талдау

Жаңа терминдерді талдау, адамның іс-әрекетімен салыстыру.

а)тау-кен жыныстары

б)металлургия

с)шахта пеші

   Оқулықтағы       сұрақтарға жауап алу

 

Жинақтау (синтез.)

Алған білімді жинақтау

  

Оқулық пен қосымша материалдардан

Алған білімдерін жинақтайды.

 Ойын, талпынысын, шабыттарын туғызу.  

     

Тақырыпты қайталау, жинақтау.

Тақырыпты постерге салу

Қазіргі кездегі  шаруашылықтағы жетістіктер туралы ой бөлісу

Мәтіндегі өзіңе  ұнаған жеріне ой- пікірлеріңді айтып беріңдер.

Даралық ой туғызу

Жеке тұлға пікірі (Мәтіндегі ұнаған жерлерін өз ой- пікірлерін айтып береді, талдау жасайды.

 

Бағалау

 Критерийлер бойынша өзін-өзі бағалау

Рефлексиялық күнделігін толтырады

Бағалау парағын тағы бір рет түсіндіріп өту

 

Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Несімен ұнады (ұнамады)?

Оқушылар өздерінің  жауаптары мен жасаған жұмыстарына  талдау жасап, бағалайды.

Өз ойларын қағазға түсіреді

Үйге тапсырма:   №12 оқу,мазмұндау.

 

         

 

 

 

 

Тип материала: Презентация Power Point (pptx)
Размер: 385.71 Kb
Количество скачиваний: 120
Просмотров: 448
