Информатика сабағының тақырыбы "Ақпарат"

Предмет: Информатика
Категория материала: Конспекты
Автор:

Қысқа мерзімді жоспар

Пән мұғалімі: Исмагамбетова А.У.

Пәні: информатика

Класы5 «Ә» №2

Күні:

10.09. 2014 ж.

Тақырыбы:

Информатика. Ақпарат.

Мақсаты

Оқушыларға информатика қандай ғылым және нені зерттейтінің, сонымен қатар ақпарат дегеніміз не және оның алуан түрлілігімен, оның өлшем бірліктерімен таныстыру

Күтілетіннәтиже

Оқушылар информатика ұғымдарына, ақпаратқа, ақпарат алу көзіне, қабылдау және беру ортасына анықтама беруді біледі.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, сабаққа ынтасы артады.

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

ресурстар

Кіріспе

1. Амандасу

Оқушылармен амандасу. Психологиялық тренинг «Зәулім емен». «Биік, сұңғақ, мықты емен тәрізді тік тұр. Жақсы... Сендердің қолдарың бұтаққа айналып, аспанға қарай созылсын. Аяқтарын тамырғаайналып, еденді жарып өссін. Қандай мықты болғанынды сезін! Өте мықтысың!... Сені орныңнан қозғалту мүмкін емес. Күн шұғыласы мен жаңбыр тамшыларының сендердіңбұтақтарың мен тамырыңы сіңіп, саған одан да мықты қуат беріп жатқанын сезін...»

Топқа бөлу.

Кодтың түрлері бойынша 2 топқа бөлу. Суреттерді ала отырып, оқушылар өздеріңе сәйкес суреттегі ұлттар бойынша топқа бөлініп отырады.

Үй тапсырмасына шолу. «Жасырылған сұрақтар»

Қауіпсізідк ережесінің 5 міндетін атаңдар

Компьютер кабинетінде неге тыйым салынады

Көз шаршағанда қандай жаттығуларды орындаймыз?

Монитор мен адамның ара қашықтығы қандай ?

Қандай апаттық жағдай болу мүмкін?

3 шапалақ

Жетон бойынша бағалау

Слайдта сұрақтар

Тұсаукесер

1.«Жадыны дамыту»

2.«Ереже» сөзіне ассоцация құрғызып, сабақтың тақырыбы мен мақсаты ашылады. Оқушылар «Ереже» сөзіне қатысты мәліметтерді тақтаға жазады.


Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу.

3 шапалақ

Интерактивті тақтамен жұмыс

Негізгі бөлім

«Бортты журнал» әдісі

Мәтінмен жұмыс

Тақырыпты түсініп оқу

Тақырыптағы негізгі ойды жазу

Өзара талқылау

Компьютерде жұмыс

Оқушылар тақырып бойынша «Бұрыннан не білемін?»,« Не білуім керек?»сұрағына жауап жазады. Ал жаңа ақпарат бөлігіне «Не білдім?, «Қандай маңызды сәттерді енді анықтадым?» сұрағына жауап жазады.

2 жұлдыз, 1 тілек

Мәтінмен жұмыс

Оқулық, А3 қағазы, фламастер, стикер.

Қорытынды

Оқулықтағытапсырмалардыорындау. Оқулықтан сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды орындайды.

Бағалау экраны


Қосымша оқу

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма.

Тақырып бойынша деректер жинақтап әкелу.

Рефлексия

«Түсті шарлар» Қызыл түсті: түсінбедім; Сары түсті: орташа меңгердім; Жасыл түсті: түсіндім карточкаларын көтереді.

Несәтті өтті?

Ненідамыта аласыз?

Оқушылар тақырыпты өз бетінше аша алды. 2 жұлдыз 1 тілек жазғандары ерекше болды, өз ойларын әсерлі жеткізді.

Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Жұптық бағалауоқушыларға қиындық туғызды.

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 223.5 Kb
Количество скачиваний: 12
Просмотров: 123
