Конспект уроку з української мови." Продукти, їжа".1 клас

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

""Урок з української мови для 1 класу

" Учні знайомляться з продуктами, які потрібні дитячому організму; з корисною та шкідливою їжею; з чистомовками та скоромовками, які розвивають мовний апарат. Збагачується активний словник дітей на основі знань та уявлень про довкілля, активізується словник назвами їжі, продуктів.Учні вчаться обирати продукти для приготування українського борщу, для салату та компоту, складати меню для сніданку, обіду. Урок супроводжується презентацією, яка допомагає учням все уявити.

" "Тема. Продукти харчування, їжа. Розгадування загадок.

""Мета:

"Засвоїти назви продуктів, збагачувати активний словник дітей на основі знань тауявлень про довкілля, активізувати словник назвами їжі, продуктів.Формувати вміннявисловлювати думку. Розширити уявлення учнів про їжу,корисну та шкідливу для здоров’я. Прививати інтерес до предмету. Розвивати комунікативну та соціальну компетентності.

"Хід уроку:

"Орг момент: всі за парти тихо всілись І на мене подивились.

  • Актуалізація знань

"Мовна розминка.На столі стоїть сільниця, а в сільниці - сіль. Видаю кружки за правильну відповідь. У кого більшеiV.Сприймання та усвідомленнянових знань

  1. Стіл зберігають плита миємо різатипосуд варять холодильник їмошафа смажимо дошка ставитиДе можна купити продукти, щоб приготувати їжу? Магазини, базар.
  2. У наш словничок ми відправляємо слова:Їжа — це складна суміш різних харчових продуктів, які готують дляспоживання. Страва – це їжа, різна їжа, з якої складається меню. Меню – це перелік страв, які подаютьсяна стіл, апетит – це бажання їсти.На парті у кожного лежить словничок.

"Т"ема: Продукти

"Читаємо ланцюжком. На городі бараболя, Кабаки, Буряки, Редька, морква,огірки, Пастернак, Повний мак А ми кошика візьмем Та повненькийнаберем. Хто піде, Той візьме. Як одним словом назвати слова , які мипромовляли у чистомовці та скоромовці? Овочі. Що можна приготувати з цих продуктів? ( борщ, суп, салат)А чим відрізняються борщ і суп?Борщ варять із томатами (помідорами), а суп – без них.4. Пограймо вгру “Який, яке?”. Борщ який? Борщ… гарячий густий,наваристий. – Хліб який? ( Добрийсвіжий, пахучий.) Повторили А обід діти може бути смачний іїстівний. Що можна робити з обідом? ( їдять,готують куштують, смакують, а ще уминають)

  • Презентація «10 корисних продуктів»

"Діалог: як виготуєте дома з мамою обід? Наша розмова буде складатися із запитань і відповідей.

" – Добрий день, Марійко!

" – Добрий день, Наталіє Іванівно!

" – Куди ти так поспішаєш?

" – Додому, сьогодні ми разом з мамоюготуємо обід.

" – А з яких страв складається вашобід?

" – На перше в нас густий наваристий борщ. На друге – вареники із сиром. На третє – узвар.

" – Ой, який у вас їстівний смачний обід.

  • "Презентація «Меню»

"Робота групами:

  1. Виберіть те меню, яке на вашудумку найкорисніше.
  2. Зварити борщ.3.Зварити компот і приготувати салат
  3. ПравилаПам’ятайте, любі діти!

" Їсти теж потрібно вміти, Щоб сусіда не облити, одягу не заплямити. Застолом своя наука, ніж бери у праву руку, А виделку – в ліву. Як їси, не поспішай, Зложки суп не проливай. Не хитайся на стільці І серветку у руці не жмакай, не рви тихенько,А на стіл клади рівненько. Прямо за столом сиди, На стіл ліктів не клади. Скажуть неодмінно: “От чемна дитина”.

Тип материала: Архив ZIP (zip)
Размер: 12.77 Kb
Количество скачиваний: 40
Просмотров: 298
