Оңтүстік қазақстан экономикалық ауданы

Предмет: География
Категория материала: Рабочие программы
Автор:

Күні: 12.04.14ж.

Тақырыбы: § 50Оңтүстік Қазақстан

Мақсаты:

а) Білімділік:Оқушыларға оңтүстік қазақстан экономикалық ауданы туралы

                        білімдері толықтыру;

ә) Тәрбиелік: Бәсекеге қабілетті ұлтжанды азаматты тәрбиелеу;

б) Дамытушылық: Оқушылардың дүниетанымын, жан-жақты ойлау     

                         қабілеттерін   дамыту;

сабақ түрі: аралас

сабақ әдісі: сұрақ-жауап,картамен жұмыс,топтық жұмыс

сабақ құралы: Оқулық, Қазақстан физикалық картасы, интербелсенді тақта

сабақ барысы:

                     

    І. Ұйымдастыру.

1. Cәлемдесу

2. Түгендеу

3. Назарын сабаққа аудару

 

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

 

1.     Үлестірме тапсырмалары.

 


№ 1.

1. Жер аумағы

2.Солтүстік Қазақстан облысы

 

  № 2.

1.Халқы

2.Қостанай облысы

 

  № 3.

1. Шаруашлығы

2.Ақмола облысы

 

  № 4.

1.Маманданған салалары

2.Павлодар облысы


 

2.     « Ойға түстім, ойландым»  экранды бейне атауын табу

            Жауаптары:

1. Пирамида. Кайр.Египет.

2.Эйфел мұнарасы. Франция.

3.Пизан мұнарасы. Италия.

4.Тауэр көпірі. Лондон.

5. Рио-де-Жанейро.Бразилия.

6. Опера театры. Сидней.

7. Байтерек. Астана.

 

 

 

 

 

ІІІ. Жаңа сабақ.

 

 Сатылай кешенді талдау

                                         

 

IV. Бекіту

 

Деңгейлік тапсырма

1-    деңгей.

Мәтінмен жұмыс.   «Салыстырыңдар».

 

 

Зерттеу жоспары

Солтүстік Қазақстан

Оңтүстік Қазақстан

ЭГЖ

 

 

Халқы

 

 

Табиғат ресурстары

 

 

Маманданған саласы

 

 

Климаты

 

 

 

2-    деңгей.

Топпен жұмыс. Оқушыларға өткен сабақта Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданның өнеркәсіп тораптарының мамандану саласы шаруашылығы жөнінде тапсырма берілген. Тапсырманы төрт топ қорғайды.

                

І топ.  Қызылорда                                                        ІІІ топ. Жамбыл

ІІ топ. Оңтүстік Қазақстан                                          ІV топ. Алматы

 

 

3-    деңгей. Мағынаны дамыту. Мазмұнды толықтыру.

Аудандағы экологиялық мәселелерді айқындау және шешу жолдарын қарастыру.

Оқушылардың ой-пікірін тыңдау.

1. Арал теңізінің бүгіні мен ертеңі?!

2. Көліктердің көптігі...

3. Атмосфераның ластануы

4. Тұрмыстық қалдықтарды қайда жибереміз?

 

 

V. Қорытынды

Номенклатура (картамен жұмыс)

Балқаш, Іле, Қызылқұм, Сырдария,Тянь- Шань,Арал, Талдықорған т.б.

 

VI. Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу. ОҚА кескін картаға түсіру.

VII. Бағалау.

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 51.5 Kb
Количество скачиваний: 12
Просмотров: 122
