Ознайомлення з префіксом як значущою частиною слів

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тема. Ознайомлення з префіксом як значущою частиною слів

 

Мета:Організувати спостереження за роллю префіксів у словах, їх словотвірною функцією; ознайомити з основними значеннями найуживаніших префіксів; вчити вживати антоніми в мовленні; вдосконалювати вміння знаходити корінь, закінчення, основу у словах; виховувати любов до природи, шанобливе відношення до лісу; культуру писемного мовлення.

Обладнання:Маршрут подорожі, схема «будова слова», наочність, «Сходинки слів», кросворд, казковий герой — Сова, хвилинка каліграфії, картки з індивідуальними завданнями, фішки у вигляді дубових і кленових листочків та совенят, мультимедійна презентація.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Привітання вчителя:

- Як ви вже знаєте, сьогодні на урок до нас завітали гості. Тож давайте будемо з ними привітними та покажемо себе з найкращого боку. А зараз всі разом дружньо привітаймо їх.

Привітання дітей:

- Добрий день вам, любі гості! Ласкаво просимо ми вас сьогодні на урок до нас.

Слово вчителя.

— Думаю всі ви вже здогадались, що урок у нас сьогодні буде незвичайний. Ми вирушимо у мандрівку стежинками чарівного лісу, та щоб не заблукати у ньому треба бути уважними і правильно виконувати всі завдання. А допоможе нам в цьому мудра мешканка лісу – сова. Будьте уважними та активними, тоді за кожне правильно виконане завдання та відповідь ви отримаєте символ мудрості – маленьке совеня.

А девізом нашого уроку хай стануть такі слова :

 

« Ти всі перешкоди здолати зумій,

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.»

 

II. Актуалізація опорних знань

Перша зупинка — Галявина Мовознавців.

Хвилинка каліграфії

- Щоб трохи ручки розім’яти , і гарно почати писати, проведемо хвилинку каліграфії, а потім зробимо звуко-буквений аналіз слова лісничий.

Л іс ни ичи ий

Лісничий (учень робить звуко-буквений аналіз слова на дошці, та пояснює правило  в цьому слові.)

Лісничий кожної зими підгодовує великих і малих мешканців свого лісу.

На галявині, у затінку старого дуба, весело гралися троє лисенят.

Списати речення, підкреслити головні слова (1 учень біля дошки)

 

Перевірка д.з.

-         Поки ми будемо перевіряти домашнє завдання, деякі учні самостійно попрацюють за картками (3-4 учні переважно 2-го варіанту). Вдома ви виконували вправу 239, у якій працювали з текстом «Лісова казка» але ваше завдання відрізнялося від завдання у підручнику.

-         Яким було завдання для 1-го варіанту? (відповідає учень: Списати текст, позначити в реченнях першого абзацу підмет та присудок, та поставити запитання до другорядних слів.)

Учні читають по 1 реченню з поясненням.

-         Що виконували вдома учні 2-го варіанту? (відповідає учень: завдання було схожим на те, яке виконували на минулому уроці у вправі 238. Потрібно було виписати з тексту слова з дзвінкими приголосними в кінці слова та в кінці складу.

Один учень читає слова, в яких дзвінкі приголосні в кінці слів, інший читає слова, в яких дзвінкі приголосні в кінці складу з поясненням.

 

Друга зупинка – Стежинка всезнайок.

1.     Сходинки слів.

— У вільні клітинки «сходинок» потрібно вписати букви так, щоб отримати спільнокореневе слово. (учні записують слова в зошит через кому, позначають корінь, 2 учня працює біля дошки)

л

і

с

                         

х

і

д

   

л

і

с

и

                     

в

х

і

д

   

л

і

с

о

к

                 

з

а

х

і

д

або

похід

л

і

с

н

и

к

             

п

і

д

х

і

д

   

л

і

с

о

в

и

й

 

або

лісочок

   

п

е

р

е

х

і

д

   

л

і

с

н

и

ч

и

й

     

в

с

ю

д

и

х

і

д

   

 

2.     Бесіда

— Який корінь у цих словах?

— Що називається коренем слова?

-         Які ще частини слова ви знаєте?

-         Що таке закінчення? Як його визначити?

Тип материала: Презентация Power Point (pptx)
Размер: 23 Mb
Количество скачиваний: 3
Просмотров: 91
