Тақырыбы: «Қимылды ойын»
Предмет: | Другое |
---|---|
Категория материала: | Другие методич. материалы |
Автор: |
Джанизакова Тлектес Туркестановна
|
Білім беру сала: Денсаулық
Оқу іс – әрекеті: Дене тәрбиесі
Тақырыбы: «Қимылды ойын»
Мақсаты: Қимылды ойындар арқылы балалардың денсаулығын
нығайту.Дене шынықтыруға деген қызығушылығын
арттыру. Балалар ептілікке, жылдамдыққа тәрбиелу.
Көрнекілігі: Аңдардың, құстардың, ағаштардың суреттері, үңгірдің макеті.
Әдіс –тәсілдері: Көрсету, түсіндіру, сұрақ- жауап.
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақ барысы: Жаттықтырушы орманға саяхатқа баратынын хабарлайды.Балалар сапқа тұрып «Поезд» өлеңін айтады.
Жаттықтырушы.
Қане, кімнің бойы ұзын?
Паравозы ол поездың.
Қатар –қатар тұрайық,
Поезды біз құрайық.
Пш-пш-пш, басты алға,
Қарап қалма аспанға
Пу-у-пу!
Ал, балалар міне орманға да жеттік. Ортман қандай әдемі, айнала толы
ағаштар, жабайы аңдар мен құстардың да түрлері көп екен.
Біз қандай ағаш түрлерін білеміз? ( шырша, аққайың, терек, емен,т.б).
Дұрыс айтасыңдар, ал қандай аңдарды білесіңдер?
( қасқыр, аю,қоян,түлкі,т.б).
Өте жақсы, ал енді шыршамыздың түсі қандай? (Жасыл)
Балалар шыршаға қарайықшы, шырша қандай пішінге ұқсайды?
( үшбұрышқа ұқсайды).
Дұрыс айтасыңдар! Осы шыршадан біз қанша жаңғақ көріп тұрмыз? (1,2,3,4,5)
Түстерді білеміз, санауды да санаймыз. Ал енді орман ішін аралап көрейік.
1-жаттығу: Қараңдаршы ,алдымызда су ағып жатыр. Бәріміз бір қатарға тұрып, қолымызды белімізге қойып, екі аяғымызды қосып, судан секіріп өтейік.
2-жаттығу: : Енді ормандағы ағаштардың қимыл-қозғалысын келтірейік. Қолымызды жоғары көтеріп, оңға қарай иілеміз, солға қарай иілеміз (4-5 рет)
3-жаттығу:Балалар ормандағы аюларды оятып алмау үшін аяғымыздың ұшымен жүруіміз керек (балалар қолдарын беліне қойып, өкшелерін көтеріп, шеңбермен жүреді ( екі рет айналу)
4-жаттығу: Ал мына маңайда аңдар көп, сол себептен осы жерден жүгіріп өтейік (балалар шеңбер құрып жүгіреді.(жүгіру жаттығу)
Тәрбиеші: Ал кім денсаулық туралы тақпақтар біледі?
Тоғжан:
Денсаулық шыныққан,
Барлық денем мүшесі.
Денсаулық ол тыныққан ,
Жүйке-тамыр мүшесі.
Ақбөбек:
Жалқаулықты тастаймыз,
Жаттығуды бастаймыз.
Қиынсынып қашпаймыз,
Шынығамыз жастан біз.
Әлішер:
Иілеміз оңға бір,
Иілеміз солға бір.
Қимылдайды әр сәтте,
Аяқта бір, қолда бір.
Жасмин:
Жазда ықпаи ыстықтан,
Қыста бұқпай суықтан.
Айналысқан спортпен,
Біз баламыз шыныққан.
5- жаттығу: Кәне, енді мына үнгірден өтейік
(үңгірден еңбектеп шығу)
Жаттықтырушы: Балалар енді бойымызды сергіту үшін
бірнеше қимылды ойындар ойнайық.
«Үйіріңді тап»; «Кім шапшаң»;
«Топтаспақ»; «Домалатпа»
Қорытынды: Балалар, бүгін біз қайда саяхат жасадық?
Біз судан қалай өттік?
Қандай қимыл –қозғалыс жаттығуын жасадық?
Қандай қимылды ойындар ойнадық?
Сабақ соңында өзіміз мініп келген поезымызбен топқа қайтамызТип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 16.09 Kb |
Количество скачиваний: | 21 |