Тригономертиялық ашық сабақ ( 9 сынып )

Предмет: Математика
Категория материала: Рабочие программы
Автор:

 

Күні:23.01.2015 ж. сыныбы  9«ә»     

Сабақтың тақырыбы

 Тригонометриялық тепе-теңдіктер

Сілтеме

9-сынып алгебра .

Мақсаты

«естігенімді үмытамын,көргенімді есте сақтаймын,өз істегенімді меңгеремін». Конфуций

  Тригонометриялық тепе-теңдіктерді  практикада пайдалана білу дагдысы қалыптасады.  СТО-ды дамыту, оқушының белсенділігін, сабаққа қызығушылығын арттыру.  

Оқыту нәтижесі

Окушылар тәртіп ережесін сақтайды. Оқулықта берілген есептерді тригонометриялық тепе-теңдіктерді  пайдаланып  есептерді шығара алады  ойлау қабілеттері артады.

Түйінді идеялар

Топтық жұмыстың мәні қарым –қатынас жасайды,  пікірлерді, түйінді идеяларын айта білу арқылы дұрыс шешім қабылдай білетін болады.

Сабақтың көрнекілігі:

Фишкалар, стикер.,оқулықтар :ӘбылқасымоваА,   ,бағалау парағы   сәйкестендірук  Кестелер  тапсырмалары..АКТ

Мотивациалық кезең:

1.Сәлемдесу.сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Шеңбер қүрып тригонометриялық есептерге ауызша жауап береді. Оқушылар бір –біріне жақсы тілек айтады.

2.сыныпты топқа бөлу.    Жемістер   арқылы топқа бөліну

  Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс – әрекеті

Ынтымақтастық атмосфера орнату  3мин

Оқушылардың сабаққа қатысуын ,оқу құралдарының түгел болуын қадағалау. «Шаттық шеңберінде»  оқушыларға өткен материалды қайталау мақсатында  сұрақ қойылады  Топқа бөлу,топ басшысын сайлайды парақшалар (бағалау парақшаларына өз жетістікреңізді  белгілеп отырасыз сабақтың соңында бағалайсыз)  таратылады

Сыныпта кім жоқ екенін айтады «Шаттық шеңберінде»тұрып 4 топқа бөлінеді  І-топ синус, ІІ-топ косинус, ІІІ-топ  тангенс , ІV-топ  котангенс 

  1.Тапсырма «білгенге маржан» 4 мин

Өтілген тақырып бойынша  қайталау  

Сәйкестендіру         (Дұрыс жауаптары-слайд)  уақыт беріледі

Бағалау  критерии       7-8 дұрыс  -    «5»

 5-6 дұрыс  -    «4»        3-4 дұрыс-     «3»

 

1

600

 

ІІІ ширек

2

SIN450

 

 

3

2400

 

І ширек

4

SIN>0

 

І  ж/е ІVширек

5

COS>0

 

І  ж/е ІIширек

6

SIN <0..   COS>0

 

 ІІІ ширек

7

SIN0

 

ІVширек

8

COS600

 

 

Оқушылар өткен материалды еске түсіреді .Өз ойларын толық жеткізуге дағдыланады. Интерактивті тақтада көрсетілген тапсырманың жауаптарымен  салыстырады

Оқушылар өзін –өзі бағалайды.

 2..Тапсырма

 Әр топқа деңгейлік тапсырма беріледі.

Өрнекті ықшамдаңдар   1-денгей     1-2топ

+ ctg==

3-4-топ

+tg=+=

2-денгей   1-3топ  tg=1 болса , онда орнегінің мәнін есепте. 

 

2-4топ 

tg=2 болса , онда орнегінің мәнін есепте. 

 

 

 

 

 

     Оқушылар есептерді бір –біріне көмектесіп,ақылдасып шығарады топтар бір-бірнің есептерін тексереді бағалайды.

«Бас  бармақ » әдісімен , бағалайды

2 тапсырманы бағалайды толық шығарылған есеп «5» бір есепке «4»

 

 1Оқушылар топтарды бағалайды («формативті» бағалау «самалет» жасап өз ойларын, тілектерін топтарға жолдайды         

Қолдану

Оқулықтағы есептерді шығару15-мин

   Топпен жұмыс     І-топ -297 (а)    

       ІІ-топ297 (Б)   ІІІ-топ 298а,б)

         ІV-топ298  (В,Г) 

     шығару жолдары қосымшада

Оқушылар тапсырманы орындайды.Топта бір-біріне көмектеседі,есепдейді,ізденеді   Есептердің шығару жолдарын талдайды. Тригонометриялық тепе-тнңдікті пайдаланады.

Топ басшылары бағалайды

Талдау

5-мин .

1. Формула  жазу       Дұрыс жауаптары слайд

 

      sin2α+cos2α                                        

1

     -ны синус және косинус арқылы өрнекте

 

                                                 ctgα=ны косинус және синус арқылы өрнекте

 

 

     1+tg2α=                                       

 

     1+ctg2α=

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 117.17 Kb
Количество скачиваний: 47
Просмотров: 167
