Урок з української мови «Правопис НЕ з прислівниками»

Предмет: Украинский язык
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тема: лінгвістична лінія: правопис НЕ з прислівниками.

Комунікативна лінія: розвиток звязного мовлення.

Культурологічна: вишивка, старовинні українські рушники.

Мета:

  • Навчальна: доповнити, поглибити та систематизувати знання учнів про вживання частки НЕ з вивченими частинами мови, зокрема, з прислівником;вчити аналізувати відомий матеріал, порівнювати, знаходити спільне та відмінне, робити узагальнення; вчити працювати з тестовими завданнями різних видів; поглибити знання дітей про народну вишивку на рушниках.
  • Розвивальна: розвивати звязне мовлення, творче мислення, увагу.
  • Виховна: виховувати повагу та бережне відношення до традицій свого народу, зокрема, до традиції вишивки; до рідного слова. Збагачувати активний словниковий запас.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання:

  1. Мультимедійний центр для презентації ходу уроку.
  2. Музичне оформлення. « Пісня про рушник», « Два кольори».
  3. Зразки вишитих рушників.
  4. Роздатковий матеріал: робочі листи, схеми, таблиці.
  5. Ілюстративний матеріал.

Хід уроку:

1. Організація класу. Привітання.

2. Вступне слово вчителя.

- Традиції народу – оберіг для душі і умови збереження нації. Відроджувати, зміцнювати, розвивати традиції – значить думати про своє майбутнє, про майбутнє свого народу.Що таке оберіг?

Оберіг робив людину впевненішою. Образи хреста, птаха, символи сонця, землі, води зображали на рушниках, одязі, на дверях хати. За обереги вважали і ті речі, які оточували людину в побуті. Одним з таких речей є вишитий рушник.Звучить «Пісня про рушник» і ілюструються слайди - вишиті рушники.

3. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Тому сьогодні на уроці ми поговоримо про старовинні українські рушники. До кінця уроку ви повинні будете знайти відповідь на запитання:проблемне запитання: чому вишиті рушники вважають оберегами? - паралельно будемо працювати над темою « Вживання частки НЕ з прислівниками».

- я попрошу вас самостійно визначити мету такого уроку. Для чого це може бути потрібно?( діти висловлюють свої думки)- а тепер запишіть коротко у своїх робочих листах мету для себе.

4. Актуалізація опорних знань.

4.1. Фронтальна робота.

- Чи зустрічалися ми з такою темою раніше? Коли? ( при вивченні інших частин мови). Тому давайте будемо згадувати про правопис цих часток з вивченими частинами мови. Над цим ви працювали вдома.( Відповіді дітей, можна з допомогою схеми чи таблиці. Розповісти окремо про кожну частину мови ) див. додаток 1

- Чи є у цих правилах щось спільне для всіх частин мови?( відповідь з допомогою схеми) див. додаток 2

4. 2.Тестування. ( з вибором однієї правильної відповіді)

- тепер з допомогою тестів перевіримо ваші знання.Зверніть увагу на робочі листи, зараз будемо працювати з 1-4 завд.

Перший ряд працює з тестами, які у вас на партах. Див. додаток 3 Решта учні працюють з дошкою. Вибрати одну правильну відповідь. Див. додаток

5. Опрацювання нового матеріалу. 

5. 1.Спостереження над мовленнєвими явищами.

- тепер розглянемо, як пишеться НЕ з прислівниками.Речення: ( на слайді)А найближчі друзі НЕ//НАРОКОМ заглянуть у душу добрим оком.НЕ//ЗАБАРОМ я вискочив з покоїв з книжкою в руках.НЕ//КВАПНО крутиться земля.

- Як напишемо дані прислівники? 

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 3.5 Mb
Количество скачиваний: 9
Просмотров: 90
