Знаки письма. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв. 5 клас.

Предмет: Украинский язык
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тема: Знаки письма. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв. 5 клас.

Мета: поглибити знання учнів про звуки і букви, алфавіт; навчити правильно вимовляти голосні й приголосні звуки, а також грамотно передавати їх на письмі; розвивати культуру мовлення; виховувати повагу до традицій рідного народу.

Хід уроку

 

                                     Ніжна мова –ти ніжний                                   цвіт,

                                           Ти п’яниш нас, як рута –

                                                                       м’ята.

Тож на цілий на білий                                       світ

Ти духмяністю розіллята.

                                                                   Д.Білоус

                                          

I Оголошення теми й мети уроку

II Актуалізація опорних знань

     «Мозковий штурм» 

·       Що таке фонетика?

·       Яка різниця між буквами(бачимо і пишемо) і звуками (чуємо і вимовляємо)

·       Чого більше букв(33) чи звуків (38)

·       У яких позиціях я, ю, є,ї дають два звуки

·       Що можемо сказати про щ

·       Назвіть слова зі звуком шч

III Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

    1.Розгадування ребусу. Саме ребус допоможе нам перейти до нової теми.

   (Буква, літера)

 

 

Це слова –синоніми, таким чином ми поговоримо про букви, які     розташовані в певній послідовності і записані де? ( алфавіт, азбука, абетка).

 А скільки букв в українському алфавіті? ( 33). Кожна з них позначає якийсь звук ( крім ь), має свою назву і своє місце.

2.Робота з підручником. Читання вірша про алфавіт

( ланцюжком по 1 рядку).

3.Розповідь про Гг і Ґ ґ  (вимова і правопис).

Фізхвилинка 

4.Гра «Розшифруй слово»

За допомогою алфавіту розшифрувати слова (цифра –це номер букви в алфавіті).Розгадані слова записати фонетичною транскрипцією.

Ø8, 18, 19, 23 – єнот

Ø15, 21, 11, 18, 11, 27, 33 – криниця

Ø33, 2, 16, 24, 18, 33 – яблуня

Ø33, 22, 15, 21, 1, 3, 11, 14 – яскравий

 

А тепер розшифрувати ціле речення –прислів’я і пояснити зміст прислів’я .

 18, 7;

 3, 21, 19, 6, 11, 3, 22, 33; 

 18, 12, 26, 23, 19;

 1;

 17, 24, 6, 21, 11, 17;

 18, 1, 3, 28, 11, 3, 22, 33

(Не вродився ніхто а мудрим навчився).

Слова переплутані, утворіть речення – мудрим ніхто не вродився, а навчився.

5.Робота з підручником.

   Виконання вправи 252 (записати слова в алфавітному порядку). Виконання вправи біля дошки.

IV Закріплення вивченого матеріалу

-         Скільки букв в українському алфавіті?

-         Де використовують алфавіт? ( бібліотека, енциклопедії, словники, складання різних списків).

-         Які слова на букву ґ розглянули?

       V Оцінювання

VI  Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 3.73 Mb
Количество скачиваний: 8
Просмотров: 186
