4-ті қосу кестесі

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

Сабақтың тақырыбы:4-ті қосу кестесі

Сабақтың мақсаты: 1)4-ті қосу кестесімен таныстыру.Есептер жайлы білімдерін кеңейту.2) Ауызша есептеу арқылы ойлау қабілеттерін ,белсенділігін арттыру. 3)Оқушыларды өз бетімен жұмыс жасауға баулу.Ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі:түсіндіру,салыстыру,сұрақ-жауап,талдау.

Сабақтың көрнекілігі:Сөзжұмбақ,алма,гүлдің суреті,кесте,үлестірмелер

Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан.

Барлық ғылым саған үйір болады,

Досың солар табылатын қасыңнан-дегендей ,балалар ,қазір бізде қандай сабақ

-Математика сабағы

-Математика сабағына дайын болу үшін біз не айтушы едік?

Есептеуді білмейтін адам,

Түк білмейтін надан,-деп айтамыз Яғни сабаққа дайын екенімізді бүгінгі жұмыс барысында көрсетейік.

Бүгінгі сабағымыз жарыс сабағы.Сондықтансыныпты 3 топқа бөлеміз.

I топ«Алғырлар»тобы

Білімдіге дүние жарық,

Білімсізге дүние кәріп.

II топ«Тапқырлыр» тобы

Ақыл азбайды,

Білім тозбайды.

III топ«Білгірлер» тобы

Оқу білім бұлағы,

Білім өмір шырағы.

II Қызығушылықты ояту

№1тапсырмаШығармашылық жұмыс

Әйнекшеге>,<,= таңбаларын қой.

6-4*4+29-2*4+33+5*4+2

5+3*4-38-3*9-69-5*9-4

№2 тапсырма «Кім көп біледі?»Сұрақ-жауап әдісі Гүл дестесіндегі сұрақтарға жауап беру

1 Санды немен белгілейміз?

2 Қосу амалыныңкомпоненттерін ата.

3 Азайту амалының компоненттерін ата.

4. Заттарды біріктіргенде қандай амал қолданамыз?

5. Заттарды бөліп алғанда қандай амал қолданамыз?

6 Қандай геометриялық фигураларды білесің?

7. Гауһарда6 сәбіз

Жамалда 3 сәбіз

Барлығын қосқанда болады неше сәбіз? (9 сәбіз)

8. 9 сәбіздің екеуін

Досың сұрап алады

Айтшы сонда нешеуі

Өз қолыңда қалады? (7 сәбіз)

III Мағынаны тану

  • 1)«Сөзжұмбақ»шешу Осы сөзжұмбақты шешу арқылы жаңа сабағымыздың тақырыбын білеміз.Ерекше тор көздегі жазуды тез табуға тырысайық.
  • 1)2 мен 2-нің қосындысы неге тең? (4)
  • 2)Сандарды және амал таңбаларын пайдаланып орындаған жазуқалай аталады? (өрнек)
  • 3)Аптаның үшінші күні қалай аталады? (сәрсенбі)
  • 4)6 мен 2-нің айырмасы неге тең? (4)
  • -Ерекше тор көзден қандай сөз шықты?
  • -Төрт.Яғни,бүгін 4-ті қосу кестесімен танысамыз
  • 2)Оқулықпен жұмыс
  • Оқулықтағы 1-мысалды оқимыз
  • 0+4=42+4=64+4=8
  • 1+4=53+4=75+4=9
  • 3)Тақтамен жұмыс
  • Қосу кестесін құру



4 5 6
  • +4



  • Оқушылар кестені өздері құрып жазады.
  • 4)Дәптермен жұмыс
  • Азайтқышы 4 болатын айырмаларды жазу.
  • 5) «Кім зерек?» ойынын ойнау
  • Әр топтан 1 оқушыдан шығып ұқсас 2 фигураны табу керек.

6) Сергіту сәті

Көк аспанды шарлаймыз,

Ұшқан құсты санаймыз

Үшбұрыш боп тырналар,

  • Көк жүзінде жорғалар.
  • 6)«Кім тапқыр?» ойынын ойнау
  • Өрнектің мәнін табу

10




-7-3-1-8-4-6-2-5-9-0







































  • 7)Шығармашылық жұмыс
  • I топII топIII топ

5 теңсіздік5 теңдік5 теңсіздік

  • 8)«Ойлан тап» ойыны.Себетке саңырауқұлақ жинау.Әр топ өзіне себет алады Нәтижесіне сәйкес саңырауқұлақ жинайды.
  • 9-27+15-2

783

  • 9)Ой толғаныс
  • «Көп ойла,тез ойла» Әйнекшедегі жоқ санды табу
  • 9+*=99-3=*7-3=*
  • 4+4=*6-*=210-*=5
  • 8-*=410-*=69+*=10
  • Балалар сабақ барысы ұнады ма?
  • Олай болса,осындай көтеріңкі көңіл күймен «Сөзді тап» ойынын ойнап, сабақты аяқтасақ.
  • А7-2Ы6-4






Р4+2.Ж 5-1

С 6-5Й 2+1Ң 4+3

4

5

6

5

3

1

2

7

ж

а

р

а

й

с

ы

ң

Топтардыңжұмыстарын бағалау арқылы сараптау.Ауызша марапаттау.

Үйге тапсырма 5- мысал

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 24.38 Kb
Количество скачиваний: 12
Просмотров: 122
