Математика 6-сынып Сабақ жоспары "Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері"
Предмет: | Математика |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Акенева Асем Жумагалиевна
|
Күні:
Сынып:
Пәні: математика
Сабақтың тақырыбы: Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Санды теңсіздіктер және оның қасиеттерімен таныстыру және оларды әртүрлі жағдайларда дұрыс жаза білуге, есептеулерде қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық: Тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйеге келтіру, математикалық тұрғыда сауатты жазып, оқуға дағдыландырып, оқушының зерделі ойын дамыту.
Тәрбиелік: Топпен жұмыс істеуге, өзгенің пікірін тыңдай білуге, көпшіл сезім қалыптастыруға тәрбиелеу және өзінің білімін бағалай білуді үйрету.
Көрнекілік: Үлестірме материалдар.
Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеріп, топқа бөлемін.
ІІ. Өткен сабақты пысықтау
« Не білемін?»
Қандай теңдеулер бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер деп аталады?
• Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады?
• Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің түбірлері қалай табылады?
• Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешудің қандай алгоритмі бар?
III. Қызығушылықты ояту
Салыстырылатын екі санның біреуі екіншісінен үлкен немесе кіші екенін анықтау үшін, берілген екі санның айырмасына қарап, қорытынды жасаңдар:
Салыстырылатын
сандар
Сандардың біріншісінен екіншісін азайтып айырма түрінде жазыңдар
Айырма (оң сан немесе теріс сан)
Санды теңсіздік
5 пен 3
-2 мен -4
3 пен 6
5 – 3
2 ˃ 0, оң сан
5 ˃ 3
ІІІ. Жаңа сабақ «Мағынаны ажырату»
1-топ
Сандарды координаталық түзу бойынша салыстырыңдар
а – в ˃ 0 болғанда және а – в ˂ 0
Теңсіздік белгілері.
2-топ
1-қасиет.
Егер а ˃ в болса, онда в ˂ а.
2-қасиет.
а ˂ в, в˂ с болса, онда а ˂ с.
3-топ
3-қасиет.
а ˂ в болса, онда а+с ˂ в+с, с - кез келген сан.
5-қасиет.
Егер 0 ˂ а ˂ в болса, онда
4-топ
4-қасиет.
а) Егер а ˂ в және с ˃ 0 болса, онда ас˂ вс,
ә) Егер а ˂ в және с ˂ 0 болса, онда ас˃ вс,
Әр топқа тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырманы топта талқылайды. Әр топтан бір оқушы шығып берілген тапсырманы тақтада басқа топтарға түсіндіреді.
ІV. Бекіту. «Не білдім?»
Ой қорыту
№911 (ауызша)
1-топ 2-топ 3-топ 4-топ
№888 №889 №890 №891
№913 №914 №915 №916
Тест тапсырмасы
1. Бөлшекті салыстыр:
A. B. C.
2. 25>20 болса, осы сандарға кері сандардың қайсысы үлкен?
А. B. C.
3. Сандарды салыстыр:
А. B. C.
4.Қате тұжырымды көрсет, егер m>n болса.
А. B. C.
Жауаптары:
1 – A
2 – B
3 – B
4 – C
V.Үйге тапсырма: №917, №922
VI. Қорытынды.Бағалау Оқушылардың бағалау парақтары бойынша бағалау
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 224.47 Kb |
Количество скачиваний: | 112 |