Модульдік технологияның химия пәніндегі тиімділігі
Предмет: | Химия |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Асканбаева Алтынчай Ануарбековна
|
Сабақ тақырыбы:
Күкірт қышқылы
Мақсаты:
Оқушыларға күкірт қышқылының қасиеттерін өмірмен байланыстырып оқыту, есеп шығару дағдысын қалыптастыру; туралы білім бере отырып химиялық реакциялар көмегімен қасиеттерін жаза білуге дағдыландыру,қышқыл жаңбырдың түзілу себептері, қоршаған ортаға әсерлері жөнінде түсінік қалыптастыру
Негізгі идея:
Күтілетін нәтиже:
Оқушылардың күкірт қышқылы туралы толық мәлімет алып, реакция теңдеулерін жазып, есеп шығара білуі.Қышқыл жаңбырлар туралы біледі.
Оқыту формасы:
Топпен жұмыс, диалог әдісі, жұптық жұмыс, СТО, «Миға шабуыл», ізденіс, зерттеушілік, бірін-бірі бағалау, ойын элементтері, «Ия», «Жоқ» әдісі, АКТ
Ресурс
Электронды оқулық, интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, стикерлер, слайдтар,
Сабақтың бөлімдері мен мақсаттары
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Уа
қы
ты
Ұйымдастыру:
Сәлемдесу, топқа бөліп, топ ережесін құру. Топ басшысын сайлау. Мақсаты: Оқушыларға психологиялық ахуал тудыру
Оқушыларға топқа бөлініп, бір-біріне жақсы тілектер айтуды тапсырады
Оқушыларға топқа бөлініп, бір-біріне жақсы тілектер айтады
3 мин
«Қызығушылықты ояту»
Мақсаты: Тақырыпты ашу және түсініп өз ойларын жинақтап айту.
Қышқыл жаңбырдың түзілуі туралы слайд көрсетеді. «Болжау стратегиясы» бойынша сұрақтар қояды
Оқушылар реакция теңдеулерін жазып тақырыпты ашады
5 мин
«Мағынаны тану»
Мақсаты: Күкірт қышқылы туралы білімдерін одан әрі дамыту.
Қауіпсіздік шараларды сақтауға үйрету
Күкірт қышқылы туралы не білеміз ? Оқушыларға ассоциация құруды тапсырады.
Формативті бағалайды.
-екі негізді, - ІІ- валентті - оттекті, күшті қышқыл - Сандық құрамы: екі атом сутек бір атом күкірт төрт атом оттек - Сапалық құрамы: сутек, оттек, күкірт атомдарынан тұрады -лакмусты қызыл түске бояйды - оксидтері SO2; SO3
- SO4 қышқыл қалдығы.
3 мин
«Ой толғау» кезеңі
Мақсаты: Реакция теңдеулерін жаза білуге дағдыландыру
І тапсырма. Н 2SO 4 – тің физикалық,химиялық қасиеттері мен қолданылуына постер құру тапсырады.
Күкірт қышқылының физикалық,химиялық қасиеттері мен қолданылу туралы постер құрады. Өзара талқылайды.
5 мин
Мақсаты: Практикалық іс-әрекет арқылы жағымды мотивация қалыптастыру;
ІІ тапсырма. Практикалық жұмыстар орындату.
Сырттарынан бақылайды
Күкірт қышқылына сапалық реакция жұргізіп, тақтаға теңдеуін жазады
7 мин
Мақсаты: Оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту.
ІІІ тапсырма. Әр топқа есептер жинағынан, оқулықтан есептер шығаруды тапсырады.
Дәптерлеріне берілген жаттығуларды орындайды
7 мин
Мақсаты: Шапшаңдыққа, баулу
ІVтапсырма. «Ия» «Жоқ» балама тест орындатады.
Оқушылар кестені толтырады. Тақтадағы дұрыс жауаппен өзге топтың қатесін тексереді
Сабақты бекіту
Мақсаты: Шығармашылық қабілеттерін дамыту. Экологиялық тәрбие беру
«Қышқыл жаңбырлардың қоршаған ортаға әсері» эссе жазуды тапсырады.
Сырттарынан бақылайды, формативті бағалайды.
«Қышқыл жаңбырлардың қоршаған ортаға әсері» эссе жазады.
5 мин
Бағалау.
Өзара топпен бағалау, бірін – бірі бағалау
Топ басшысына топ мүшелері өзара бағалап бағалау парақшасына толтыруды тапсырады.
Өзара бағалайды, өздерінің жұмыстарымен салыстырады. Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.
5 мин
Рефлексия.
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша сабақтың ұнаған екі кезеңі мен бір ұсыныс жазуды тапсырады.
Оқушылар стикерлерге сабақтан алған әсерлерін және ұсыныстарын жазады.
3 мин
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 19.26 Kb |
Количество скачиваний: | 9 |