Шәкәрім Құдайбердіұлы «Қалқаман-Мамыр» поэмасы
Предмет: | Другое |
---|---|
Категория материала: | Другие методич. материалы |
Автор: |
Көлкебаева Қазына Лайыққызы
|
«Бекітемін»
Сабақтың тақырыбы: Шәкәрім Құдайбердіұлы «Қалқаман-
Мамыр» поэмасы
Сабақтың мақсаты:а)білім
Поэманың тақырыбы мен идеялық
мұратын мәтінге сүйене отырып ашу;
ә) білік
Оқушыларды ұлттық құндылығымыз бен
намысымызды қорғай білуге үйрету;
ұлтжандылыққа баулу
б) дағды
Өз ойын еркін жеткізуге, сөйлеу мәдениетін
қалыптастыруға дағдыландыру.
Сабақтың әдісі «Әмбебап» картасы
Сабақтың түрі ашық ойлар сабағы
Сабақтың көрнекілігі: Шәкәрімнің портреті, сөздік қор
дәптері,алгоритм кестесі,тірек сөздер,ақын
шығармашылығы туралы слайд
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
1.Оқушылармен амандасу
2.Класты түгелдеу
ІІ.Оқушыларды топқа бөлу.
Әр топ өздеріне ат қояды
Оқушыларды 3 оқушыдан топқа бөлу қажет.Екі оқушы эксперт ретінде сайланады.Топтағы әр оқушының өз міндеті болады
І.Ұғыну
Үйге берілген Шәкәрім Құдайбердіұлының «Қалқаман-Мамыр»поэмасының мазмұнын ашатын 14 тірек сөз теріп жазу қажет.
Егер оқушылардың жазған тірек сөздері мұғалімнің тірек сөздерімен сәйкестілігі салыстырылады.
12-14 сөз сәйкес келсе-1 бал беріледі.
ІІ.Рефлексия.
«Идеялар жарысы»
Топ мүшелері берілген 3 рөлдің бірін яғни ұнағанын таңдайды.Өзіне берілген рөл бойынша сол кейіпкердің атынан өз ойын жазып,қорғайды.
Мәселен:
-Қалқаман
-Мамыр
-Бүгінгі жас
ІІІ.Жемісті деңгей
«Проблемалық мәселе қою,қозғау»
Көтерілетін проблемалық мәселе:
«Қалқаман мен Мамырдың бірге қашып кетуі дұрыс,дұрыс
емес»
ІV.Қорытындылау
Тақырыптық сөздік қор (ТҚС)
Эссе
V.Бағалау
Сыншылар өз тобы туралы ойларымен бөлісіп,бағалайды.
Ұпай саны есептеліп,эксперттердің көмегімен бағаланады.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 33 Kb |
Количество скачиваний: | 22 |