Тема урока: М.Әуезов «Көксерек»
Предмет: | Обществознание |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Мурзагалиева Сауле Темирбековна
|
Атырау обл
Исатай ауд
Х.Ерғалиев ауылы
Жалпы білім беретін Ғ.Мәсәлімов атындағы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Мурзагалиева Сауле Темирбековна
Сабақтың тақырыбы:
М.Әуезов «Көксерек»
Мерзімі:
22.01.2015
Сыныбы: 7а
Қатысқан оқушы саны: 17
Қатыспағандар:
Сабақ мақсаты:
Білімділік: М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің мазмұнына, идеясына, тақырыбына талдау жасай отырып , білімдерін бекітеді.
Тәрбиелік: Әңгіме мазмұны арқылы оқушылар бойына адамгершілік, жанашырлық сияқты қасиеттерді қалыптастырады , табиғатты, қоршаған ортаны аялауға, оның заңдылығын бұзуға жол бермеуге тәрбиеленеді.
Дамытушылық: Шығарманы талдау арқылы өз ойын қорғай алады , нақты сөйлей білуі қалыптасады , сөздік қорларын молайтады.
Күтілетін нәтиже:
Оқыту үрдісін қалыптастырлады ,қисынды ойлау дамытылады , танымдық іс-әрекететтер арқылы шығармашылығын дамыта отырып, қызығушылығын арттырады.
Оқытудағы жүйелілік:
Сабақтың жүрісі:
Сабақтың кезеңдері :
Жоспарланған іс- әрекет
Ресурстар, әдебиет
Оқыту
Оқу
Ұйымдас тыру бөлімі
2мин
Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді
”Топтық жұ мыс ережесі“
жартақтасы
Үй тапсырмасы
3мин
Негізгі бөлім
35 мин
Постермен жұмыс
Қорытынды бөлім-5
Кері байланыс.
Бағалау
“Сұрақтар жәшігі”
Бағалау-1мин
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. Өзін – өзі бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады.
Шаттық шеңбер -5 минут
Түйін: Топтық жұмыс жасауда белсенділіктері артады.Ұйымшылдықпен жұмыс жасайды
«Көксерек» киносынан үзінді
“Айналмалы бекеттер” әдісі арқылы жұмыс жасау – 20 мин
1- бекет Адамдар шабуылы.Бөлтіріктер тағдыры,қаталдық
2- бекет Көксерек ауылда.Оның адамдардан көрген жәбірі,жазасы
3- бекет. Көксеректің ауылдан кетуі.Ұялайтарымен тез тіл табысуы
Бағалау- 5 минут
Үш топқа плакаттар беріледі.
1-топ
М.Әуезов шығармаларындағы табиғат бейнесінің суретін салу немесе құрастыру.
2-топ
«Адам және табиғат» эссе жазу
3-топ
Қасқыр , аңшы, табиғат сөздерін қатыстырып өлең жазып көрейік.
“Иә” немесе “Жоқ”
Топтан 1-2 оқушы шығып, жәшіктен сұрақтар суырып соларға жауап береді
Жұлдызшалар арқылы бағалау
Оқушылар топтағы жұмысты іс-қимыл арқылы көрсетеді.
Сұрақтарға жауап береді
Топтар бір-бірінің жұмысын критериалды бағалайды.
Оқушылар тапсырма дұрыс болса «ия» деп тұрады.Қате болса «жоқ» деп отыра береді
Не білдім?,Не білгім келеді?Не қиын болды?
Бетшелер, стикерлер
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 2.51 Mb |
Количество скачиваний: | 8 |