Төрт түліктің кеңесі
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Другие методич. материалы |
Автор: |
Дауренбкова Гульназ Намазбековна
|
Пәні: әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы: Төр түліктің кеңесі.
Сабақтың мақсаты:
Төрт түлік түрлерімен таныстыру, оларды қалай шақыру керек, пірлерін қалай атайтыны, пайдасы туралы әңгімелей отырып,мәтінді рөлге бөліп , мәнерлеп оқыту.
Тіл байлықтарын, байланыстырап сөйлеу дағдыларын,
шығармашылықжәне танымдылық қабілеттерін арттыру.
Ұлттық салт-дәстүрді, тағам түрлерін қадірлеу, малды ұрмауға
тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: сурет, кесте, мақал – мәтел, жұмбақ, жылжымалы тақта.
Әдісі: диалог, түсіндіру,сто,бағалау, интерактивтіәдістер.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтыңтипі: білімді жетілдіру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, оқу құралдарын түгендеп, назарларын сабаққа аудару.
Психологиялықдайындық.
«Қайырлы күн»- деп айтамыз
Түсте бірге қайтамыз
Отбасының гүліміз
Көңілді өтер күніміз
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
-Түйеніңтөлін қалай атайды?
- Сүтін ше?
-Түйе қандай шөпті жақсы көреді?
ІІІ. Өткен сабақты пысықтау және бекіту:
Өлеңді жатқа сұрау.
ІҮ. Мақсат қою кезеңі:
Өзі үлкен жануар,
Үстінде екі тауы бар.
/ Түйе / .
Батырға көлік болған,
Сүті-қымыз,
Жегенге тамақ болған,
Тағамен жүріс
/Жылқы/
Екі айнасы бар,
Екі найзасы бар,
Сыртылдаған тұяғыбар,
Бір желпуіш сияғы бар.
/Сиыр/
Аласа ған бойы бар,
Айналдырып киген тоны бар.
/ Қой / .
Сабақтың тақырыбын анықтау және мақсатын қою.
Ү. Жаңа сабақ:
Төрттүліктіңкеңесі
Қой, Сиыр, Жылқы, Түйе - төртеуі бір күні жиылып отырып кеңеседі. «Қайсымыз қандай жерге, қандай кісіге бітсек, жақсы болар еді ?» деген сөзді айтысады – мыс.
- Қалың қорыс нуға бітем,
Қоры үзілген қуға бітем.
- Күнгейлі қара тасқа бітем,
Шаруа қуған басқа бітем.
-Бетегелі белге бітем,
Найза ұстаған ерге бітем.
- Жалмаң құлақты сорға бітем,
Ел ішіндегі зорға бітем.
Сергітужаттығуы:
Орнымыздантұрайық.
Алақанды ұрайық,
Оңға қарай иіліп, солға қарай иіліп.
Бір отырып, бір тұрып,
Бір тынығып алайық.
ҮІ. Мәтінді рөлге бөліп, мәнерлеп оқу:
Кестеменжұмыс:
ҮІІ. Сабақты бекіту:
ҮІІІ. Үйге тапсырма: Төрт түліктің кеңесі мәнерлеп оқу және сахналау.
Бағалау.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 921.78 Kb |
Количество скачиваний: | 8 |