Если вы являетесь автором этой работы и хотите подтвердить её публикацию на этом сайте,
.
Сабақтың тақырыбы: Құстарды топқа бөлу
Сабақтың мақсаты: Құстарды топтарға бөлу, сол топтардың өзіндік ерекшеліктері туралы түсінік беру.
Сабақтың көрнекілігі: құстар суреттері, кеспе қағаздар, буклеттер, слайдтар.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, аралас сабақ.
Сабақтағы жұмыс түрі: топтық, жұптық, жеке.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар
1.Құстардың топтарға бөлінуін
2. Маусымдық құстарды таниды
3. Жыртқыш құстарды танып біліп шығады.
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Түсіндірмелер
3.Кіріспе. Не білемін?
Оқушыларды топқа бөліп, әр топқа тапсырмалар беру
4. Негізгі бөлім. Не білдім?
5. Қорытынды. Деңгейлік тапсырмалар беріледі.
6. Үйге тапсырма.
7. Бағалау.
1. Топтарға бөлініп топ мүшелерімен танысу
Үйде дайындап келген эссені қорғау
3.Әр топ оқушылары өз тапсырмаларын алып, соған жауап береді, қорғайды
4.Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.
5.Деңгейлік тапсырмаларға жауап береді.
Оқушылар тапсырмаларды жазып алады.
7. Оқушылар жиынтық және формативті бағаланады.
Берілген суреттерді құрастыру арқылы топ құру.
Құстар туралы хабарлама.
Топтастыру әдісі. Берілген плакатқа, берілген 20 құстың суретін топтастырып шығады (үй құстары, жыртқыш құстар және т.б).
Топтастыруда жіберген қателерін жөндеп, оқулықтан қосымша мәлімет алады.
5.А деңгей
1.Қыртөстілер қаңқасының басты ерекшелігі неде? 2. Орман құстарын атаңдар. 3. Қоқиқаз Қазақстанның қай өңірінде кеңінен таралған?
В деңгей
1. Жыл құстарының тіршілік әрекеттерін сипаттаңдар. 2. Пингвиндердің құрылысында өздеріне тән қандай белгілері бар? 3. Қыртөссіз құстарға қандай құстар жатады?
С деңгей
1.Сулы және батпақты жерлердің құстарына тән белгілерді атаңдар. 2. Сұңқартәріздестерге қандай құстар жатады және олардың дене құрылысында қандай белгілер бар? 3. Құстар жыл маусымдарына байланысты қандай топтарға бөлінеді?
Қазақстанның Қызыл кітабына тіркелген құстар туралы шағын хабарлама дайындау және құстарға байланысты мақал-мәтелдер жазып келу.