Заттың атын білдіретін сөздер.«Сауысқан мен көкек» ертегісі.
Предмет:
Начальные классы
Категория материала:
Рабочие программы
Автор:
Тлеукабылова Жулдыз Тлековна
Здесь была ссылка на работу Заттың атын білдіретін сөздер.«Сауысқан мен көкек» ертегісі. автора Тлеукабылова Жулдыз Тлековна.
Ссылка на нее удалена по требованию посредника Инфоурок.
Если вы являетесь автором этой работы и хотите подтвердить её публикацию на этом сайте,
.
Сабақтың тақырыбы : Заттың атын білдіретін сөздер.«Сауысқан мен көкек» ертегісі. Сабақтың мақсаты : Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту; Жыл мезгілі және ондағы өзгеріс туралы білім беру;Ертегі мазмұнын ұғындыру. Танымдық белсенділігін,ойлау әрекетін дамыту,өздігінен жұмыс істеу арқылы қорытынды шығара білуге машықтандыру. Экологиялық тәрбие негіздерін қалыптастыру. Табиғатты аялауға,құстарды қорғауға,жалқаулықтан қашық болуға тәрбиелеу. Сабақтың түрі : Саяхат сабақ Сабақтың әдісі : түсіндіру,сұрақ-жауап,ой қозғау. Пәнаралық байланыс : Дүние тану. Көрнекілік : Саяхат сабақтың сызбасы,қима қағаздар,суреттер,үй,ұя макеттері. Техникалық құрал : Интерактивті тақта. Сабақтың барысы : І . Ұйымдастыру. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. І.Жансүгіров. «Жазғытұрым». ІІІ . Жаңа сабақ. Саяхат сабақтың жоспарымен таныстыру. -Балалар,біз бүгін теңіздің ар жағындағы «Білім» еліне саяхатқа шығамыз.Ол жаққа кемемен барамыз.Теңізде бізге көптеген теңіз жануарлары кездеседі.Олардың айтқан тапсырмаларын бұлжытпай орындасақ,біз «Білім» еліне жетеміз. Оқушыларды топқа бөлу 1-топ: «Дауысты дыбыстар»; 2-топ: «Дауыссыз дыбыстар» -Олай болса,кемеге отырайық. Хормен : Мектеп –кеме,білім – теңіз, Барар жерге тез жетеміз. Адаспаймыз ұлы жолда, Тәлім-тәрбие,білім қолда. 1-аялдама: «Аққу» аялдамасы. Оқулықпен жұмыс. «Сауысқан мен көкек«ертегісін оқып,мазмұнын ұғыну. 2-аялдама: «Балық» аялдамасы. -Құстар өздеріне ұя жасап алса,адамдар да өздеріне шақтап үй салып алады. Үй құрастыру жұмысы. (сұрақ-жауап) -Адамдарға қандай сұрақ қойылады? Мысал келтір. -Заттар мен жануарларға қандай сұрақ қойылады? Мысал келтір. -Құстар туралы тақпақ айт. -Оқулықтағы жұмбақты шеш. Қайталап атымды Кез келген ұяға Ән салып аламын. Жұмыртқа саламын. (Көкек) -Қандай құстарды білесің? 3-аялдама: «Үйрек» аялдамасы. Дәптермен жұмыс.87-жаттығу.Сөйлемдердің ішінен кім?сұрағына жауап беретін сөздерді теріп жазу. Айжан,Мұрат,Серік,Мақсұт. 4-аялдама: «Дельфин» аялдамасы. «Топтай біл» ойыны. Қима қағазбен жұмыс. Кісі аттарын киіз үйге салу,құс аттарын ұяға салу. 5-аялдама : «Теңіз тасбақасы» аялдамасы. «Сөйлем қуаласпақ» ойыны. 1-топ : «Көктем«тақырыбы ; 2-топ : «Құстар» тақырыбы. 6-аялдама: «Бақа» аялдамасы. Ертегіні сахналау. «Құстар» сөзіне ассосиация құру. ІV.Оқушыларды бағалау. V .Үйге тапсырма. «Сауысқан мен көкек» ертегісі. 88-жаттығу.Алдымен не? сұрағына, соңынан кім? сұрағына жауап беретін сөздерді көшіріп жазу. VI.Қорытынды.