"9 саны ж/е цифры"
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Муканова Сауле Сакеновна
|
Пәні: Математика
Сыныбы: 1к
Сабақтың тақырыбы: «9 саны және цифры.9 санын таныстыру»
Сабақтың мақсаты:
а)білімділік: 9 саны туралы түсінік беру.9 санын таныстыру.0-ден 9-ға дейін және кері санатып үйрету.
б)дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, логикалық ойлау жүйелерін дамыту.Есептеу дағдыларын жетілдіру.
в)тәрбиелік: Еңбексүйгіштікке, кішіпейілділікке, қамқорлыққа, жинақылыққа, бірінің ойын бірі тыңдай білуге, сұраққа дұрыс, толық жауап беруге, ұйымшылдыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Дәстүрлі.Қалыптасқан.
Сабақтың типі: Жаңа сабақ.
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап.
Қолданылатын
көрнекіліктер: Қарбыздың суреті, алманың суреті, саңырауқұлақтың суреті, қалталы полотно.
Сабақтың барысы:
Кезеңдері:Жүру барысы:
І.Ұйымдастыру:
ІІ.Жаңа сабақ:
№1
№2
№3
ІІІ.Сергіту сәті:
IV.Дәптермен жұмыс:
V.Сергіту сәті:
№4
№5
VI.Қорытынды:
VІI.Бағалау:
VІIІ. Үйге тапсырма:
Сәлеметсіңдер ме, балалар?
-Орнымызға отырамыз.
-Бүгінгі математика сабағын жүргізетін мен, Сайранбекқызы Шырайлым боламын.
-Қане, балалар 0-ден 8-ге дейін санайықшы.
-Дұрыс.
-Ал енді кері санайық.
-Дұрыс балалар, бүгінгі өтетін санымыз 8-ден кейінгі сан, яғни 8-дің көршісі 9 саны.Олай болса балалар 0-ден 9-ға дейін санайық.Керісінше санайық.
-Балалар, тақтада ілінген суреттен не көріп тұрсыңдар?
-Дұрыс, балалар бұл сағаттың суреті.
-Тағы не көріп тұрмыз?
-Балалар өздері жауап береді.
-Кітаптағы №1 есепке назар аударайық.
-Балалар, менің қолымда неше қарбыз бар қараңдаршы?
-Балалар қолдарыңа сызғыш алып, барлығымыз 0-ден бастап өлшейік.Барлығымыз №2 есептегі түзу сызыққа назар аударайық.
-Неше см екен?
-Балалар 9-дан қандай сандар кіші?
-Ал, балалар, менің қолымда неше алма тұр?Ал екінші қолымда нешеу?
-9, 8
-Қай қолымдағы алма саны көп?
-Қай қолымдағы алма саны кем?
Оң қолымда 5 саусақ,
Сол қолымда 5 саусақ.
5-ке 5-ті қоссақ,
Болады екен 10 саусақ.
-Балалар, дәптерімізді ашып 9 санын үлгі бойынша жазайық.
Тербеледі бұтақтар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкене бұтақтар,
Сыбдыр-сыбдыр етеді.
Салыстыр.Тақтаға шығарту.
-Балалар, 5 есепте бізге белгісіз тұрған сандарды табуымыз керек.Белгісіз сандарды қалталы полотноға саламыз.
-Балалар, бүгін біз не үйрендік?
-Не білдік?
Жақсы белсене қатысқан оқушыларды мадақтап, бағалау.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 13.35 Kb |
Количество скачиваний: | 11 |