Алгебрадан орта мерзімді жоспары (10 класс)
Предмет: | Математика |
---|---|
Категория материала: | Другие методич. материалы |
Автор: |
Балжанова Арайлым Мырзалыкызы
|
Орта мерзімді жоспар
Класы: 10 Пән: Алгебра
Тараудың тақырыбы: «7- 9-кластарындағы алгебра курсын қайталау», (6 сағат)
Тараудың жалпы мақсаты: 7-9 – кластардағы математика курсын қайталау: нақты сандарға амалдар қолдану, бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері, рационал және иррационал өрнектерді тепе тең түрлендіру, теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу жолдарын, сандар тізбегі туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларын еске түсіру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.
№
Сабақтың тақырыбы
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
Күтілетін нәтиже
Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
Негізгі дереккөздер немесе ресурстар
күні
1
Нақты сандарға амалдар қолдану
Мақсаты: Оқушылардың өткен материалдарды қайталай отырып,өз беттерінше есептер шығару. Нақты сандарға амалдар қолдану.
«ЖИГСО»,
«БББ» кестесі
«Еркін жауап» стратегиясы
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Оқытудың және оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады
«Бағдаршам»;
Бағалау критерийлері бойынша топ басшыларының және топ мүшелерінің бағалауы;
кері байланыс;
жиынтық баға
Интернет материалда
ры және кеспе қағаздар
2
Рационал және иррационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыра отырып 7,8- сынып материалдарын қайталау
Венн диаграммасы
Жабық және ашық сұрақ-жауап, «Радиоға қоңырау шалу » ойыны
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Рационал және иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығара алады. Ойын еркін жеткізеді. Бір-бірін үйрете алады
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
3
Теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу жолдары. Өздік жұмыс
Мақсаты:Теңсіздіктерді және теңдеулер жүйесін шешеді. Ауызша тез есептеуге дағдыланады.
Де Бононың қалпақтары; Уақыт шеңбері; Ойлан-жұптас-бөліс ; БББ кестесі
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Теңсіздіктерді және теңдеулер жүйесін шеше алады. . Өз беттерінше мысалдар құрып, талдай алады. Ауызша тез есептейді
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
4
Сандар тізбегі
Мақсаты: Өткен тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту
Ой қозғау. Кластер құрғызу Ситуациялық сұрақтар беру, «Түртіп алу»
«Автор орындығы»
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Оқушылар өз ойларын еркін жеткізе алады. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы бірін-бірі үйретеді
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау
Интернет материалда
ры және кеспе қағаздар
5
Бақылау жұмысы №0 Мақсаты: Оқушылардың өткен сынып бойынша алған білімдерін жүйелеу. Өз бетімен жұмыстануға дағдыландыру.
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
СТО, АКТ, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Алған біліміне есеп береді.
Критерийлер бойынша бағалау
Дидактика
лық материал
6
Бақылау жұмысын талдау. Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру
Мақсаты: Мәтінмен берілген есептерді теңдеу құру арқылы шығарады. Логикалық ойлауға дағдыландыру
Шаттық шеңбері; Даналық ағашы
Қар үйіндісі;
3 қадамдық сұхбат; БББ кестесі
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Оқытудың және оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру
Оқулық, суреттер, интернет материал
дары
І тарау.
Тараудың тақырыбы: «Функция, оның қасиеттері және графигі», (15 сағат)
Тараудың жалпы мақсаты: Функция ұғымы, функцияның анықталу облысы, мәндерінің жиыны, берілу тәсілдері; функция графигін қарапайым түрлендіру; функцияның жұптылығы, тақтылығы, өспелі және кемімелі функциялар; функцияны зерттеу туралы білімдерін кеңейту, тереңдету, анықтамаларымен таныстыру; оларды есептейтін формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру; білім беруде жаңа тәсілдер арқылы оқушыларды қалай оқуға үйрете отырып топтық жұмысқа белсенді қатынасу, АКТ ақпаратын қолдана білу, сыни тұрғыдан ойлауға дағдылану, өзін-өзі бағалауға үйрену, өз бетінше білім алуға тәрбиелеу. Сабақтарды жеті модульды ықпалдастыра отырып құрдым.
№
Сабақтың тақырыбы
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
Күтілетін нәтиже
Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
Негізгі дереккөздер немесе ресурстар
күні
1
Функция ұғымы. Функцияның анықталу облысы
Мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
«ЖИГСО»,
«БББ» кестесі
«Еркін жауап» стратегиясы
-топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері.
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функция және функцияның анықталу облысы ұғымдарын үйренеді. Есеп шығару арқылы білімдерін кеңейтеді. Топпен және өз бетінше жұмыстануға дағдыланады.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
2
Функцияның мәндерінің жиыны
Мақсаты: Оқушыларға функцияның мәнддерінің жиыны тақырыбын меңгерту. Есеп шығару қабілеттерін арттыру.
-«ЖИГСО», диалог,
-Венн диаграммасы
-Жабық және ашық сұрақ-жауап,
-«Алтын қақпа» ойыны
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функцияның мәндерінің жиынын табуды үйренеді. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар
3
Функцияның берілу тәсілдері. Өздік жұмыс
Мақсаты:
Оқушыларға натурал көрсеткішті дәреже ұғымын меңгерту және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
Семантикалық кестені толтыру;
Топтық, жұптық,
жекелей
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функцияның берілу тәсілдерін меңгереді. Есеп шығару қабілеттері артады. Топпен және жеке жұмыс істеуге дағдыланады.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, тест материалдары, электрон
дық оқулық
4
Функция графигін қарапайым түрлендірулер І, ІІ
Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйрету. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
Аквариум» стратегиясы,
-«Балық аулау» стратегиясы;
-«Болжам» стратегиясы;
-Топтық, жұптық,
жекелей жұмыстар
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Есеп шығару шеберліктері артады. Сыни түрде ойлайды.ұжымда жұмыс жасауға дағдыланады.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
5
Функция графигін қарапайым түрлендірулер III, IV
Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйрету. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу арқылы жаңа сабақты меңгерту
Білім тексеру
«Кубизм» әдісі.
2.Сөздік диктанты
3. Топтық жұмыс «Ең мықты математик» ойыны
Топтық жұмыс
Ойын ережесін құру
Тест жұмысы
«Бәрін білдім» ойыны
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Формулаларын пайдалана алады. Есеп шығаруда қолдана біледі. Жаңа әдістерді қолдана алады.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
6
Функция графигін қарапайым түрлендірулер V
Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйрету. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу арқылы жаңа сабақты меңгерту
«Миға шабуыл»
(Суреттерді қолдану) «Ой қозғау»,
«Сәйкесін тап»
Жұптық жұмыс
«Б-Б-Б» кестесі
«Сен маған- мен саған»
«Синквейн» әдісі
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Топпен жұмыс жасауға дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта жаңа әдістерді қолдана біледі.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
7
Функция графигін қарапайым түрлендірулер. Тест
Мақсаты: Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды пайдалана отырып, есеп шығаруға дағдыландыру. Оқушыларға өз бетінше жұмыс істеу арқылы жаңа сабақты меңгерту
Жеке жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Функцияның графигін координаталар бойымен параллель көшіруді қолдана отырып, функцияның графигін түрлендіруді координаталар осі бойынша созуды, қысуды үйренеді. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта жаңа әдістерді қолдана біледі
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, кеспе қағаздар
8
Функцияның қасиеттері. Функцияның жұптылығы, тақтылығы. периодтылығы
Мақсаты:
Оқушыларға функцияның қасиеттерін, функцияның жұптылығы, тақтылығын, меңгеруге бағыт беру, оқыту-дың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
«Миға шабуыл»
«Ой қозғау»
«Борт журналы
«Айналмалы сұрақтар»
«Пилот-штурман» ойыны
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,
көшбасшылық
Оқушыларға функцияның қасиеттерін, функцияның жұптылығы, тақтылығын меңгереді.
Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады.
Жұппен және топта жұмыс жасауға бейімделеді.
1. Формативті
2. Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
9
Өспелі және кемімелі функция, функцияның экстремумдары
Мақсаты:
Оқушыларға функцияның қасиеттерін, функцияның өспелі және кемімелігін, функцияның экстремумдарын меңгеруге бағыт беру, оқыту-дың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
Джигсо,
пилот-штурман,
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 234 Kb |
Количество скачиваний: | 16 |