Дененің қозғалысы барысында әрекет ететін күштің жұмысы
Предмет: | Физика |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Казбекова Майра Тулепбаевна
|
Күні 05.04.2014 жыл
Сабақ 1
Сабақтың тақырыбы
Дененің қозғалысы барысында әрекет ететін күштің жұмысы
Мақсаты
Қозғалыс барысындағы күштің жұмысы мен олардың өлшем бірліктерін табу формулаларын әр деңгейдегі есептер шығаруда қолдана білу.
Жұмыс нәтижесі
Дененің қозғалысы барысында әрекет ететін күштің жұмысының формуласын, өлшем бірлігін және анықтамасын білу.Механикалық жұмыс пен логикалық жұмыстың мағынасын түсіну.Топтық жұмыс барысында жұмысты қолдана алуы.
Сілтеме
Башарұлы, Физика және астрономия 7-сынып. Алматы «Атамұра» 2012 жыл. 169-171 беттер.
Әдіс-тәсілдер
Формативтік бағалау, өзін-өзі бағалауға ықпал ету.Жаңа әдіс – тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау. АКТ слайдтар
Ресурстар
Постер,оқулық, слайд,мұғалімге арналған нұсқаулық,АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер
Сабақтың өтілетін уақыты
45 минут
Сабақ жоспары
1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
3. Рефлексия
4. Үйге тапсырма
Үйге тапсырма
ЕК § 63
Әр топқа Физикалық шама «Күш» және «Жұмыс» бойынша кластер құру.
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
Мақсат
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
Нәтиже
Бағалау
критерийлер
дескриптор
Ұпай
Жиынтық баға
Білу
Үй тапсырмасын сұрауда әр топқа эксперименттік тапсырмалар беру арқылы білімін анықтау
Қызығушылығын ояту.
Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін «Шашу» әдісін пайдаланып, 4 топқа бөлемін. Эксперименттік тапасырма
Эксперименттік тапсырма жасау арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.
Білім деңгейін зерделеу
Эксперименттік тапсырма толық жасалды
3
Эксперименттік тапсырма жартылай жасалды
2
Эксперименттік тапсырма жасалмады
1
Түсіну
Стратегияларды жүйелі қолдану арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру (сауал қоя білу, талдау жасай білу, баяндау және қызу ой талқысын жасай білу қабілеттерін жетілдіру жолдарын беру)
Арқылы тақырыптың идеясын түсіну
Мағынаны тану
Топтық жұмыс
Сабақтың барысында негізгі идеяны ашу үшін оқушыларға бағыт беру,түрткі болу,жаңа тақырыпты талдауға,ой қорытуға,нәтижеге жетуге жетелеу.Экранда көрсетілген суреттерді көрсету арқылы салыстыра отырып,тұрмыста және физикадағы «жұмыс» ұғымының мағынасын ашады.
1-ші топ: постерге түсіру
2-ші топ: постерге түсіру
3-ші топ: постер құру
4-ші топ:
постер құру
Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді
Тақырыптың басты идеясын табу
Тапсырмаларды толық орындады
3
Тапсырмаларды жартылай орындады
2
Мүлдем орындай алмады
1
Қолдану
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
Сергіту «The Skeleton Dance»
Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады
Іс-тәжірибеде үйлестіре алды
Есептерді толық орындады
3
Есептерді жартылай орындады
2
Орындай алмады
1
Талдау
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,
ой шешімін табу.
Сұрақтар қою арқылы пікірталасқа түседі
Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі.
Пікірталасқа түсу
диалог құрып,қорытынды жасайды
3
тек диалог құрайды
2
жұмысқа қатыспайды
1
Жинақтау
Жұмыс туралы алған білімдерін жинақтайды
Топтарға тапсырма беру. Тест орындайды
Сәйкестік тесті
Білімдерін жинақтайды, сараптайды
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
Толық шықты
3
Қиналды
2
Шаға алмады
1
Бағалау
Дүниетанымын кеңейту.
Физикалық шама «Күш» және «Жұмыс» бойынша класстер құрастыру
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
«Бағдаршам» арқылы
Креативті
3
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 151.96 Kb |
Количество скачиваний: | 10 |