Презентация по математике на тему "Тема: Правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень вираз"(4 класс)
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Презентации |
Автор: |
Воронина Елизавета Ивановна
|
Тема: Правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень вираз.(слайд1)
Урок з математики в 4 класі.
Вчитель Вороніна Єлизавета Іванівна, вчитель початкових класів Свердловського ліцею №1
Мета: на конкретному прикладі довести правило знаходження площі прямокутника; вправляти учнів в обчисленні виразів та розв’язуванні задач на спільну роботу; розвиток логічного мислення, уваги; виховувати любов до математики.(слайд2)
Обладнання:проектор з екраном чи проектор з мультимедійною дошкою.
Хід уроку
I. Організаційний момент. (1 хв.)
Вчитель. Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Діти. Працювати будемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в 4 класі діти – просто мо – ло – дці!(слайд4)
II. Актуалізація опорних знань. (5 хв.)
1. Каліграфічна хвилинка. (слайд 5)
Ø Яке сьогодні число? (17)
Ø Що ви можете сказати за це число?(це двоцифрове, непарне)
17 8 16 18 19 21
Ø Чому буде дорівнювати сума цифр цього числа?(8)
Ø Напишіть сусідів числа 17.(16, 18)
Ø Напишіть три послідовно непарних числа, починаючи з нашого числа 17.(19, 21, 23)
Ø Підкресліть зайве число. Чому воно зайве?
Ø Намалюйте корону над числом, яке найкраще у вас.
2. Математичний диктант.
а) напиши цифрами.(слайд6)
б) розклади на розрядні доданки.(слайд7)
3. Гра «Знади помилку»(слайд9)
4. Гра «Шифрувальник» (слайд10)
Ø Давайте з вами пограємо в гру «Шифрувальник». Якщо ви правильно все розв’яжете, то отримаєте відгадку – слово того, хто до нас сьогодні завітає у гості.(Свято)
Ø А яке свято до нас іде? (День Святого Миколая)
Ø А хто такий Святий Миколай? День святого Миколая – веселе народне свято. Іде святий Миколай полями, лугами, а за ним поспішають янголи, які несуть дарунки для добрих чемних дітей. Ходить Миколай по всіх усюдах, минає хати, палаци, села, міста, роздає дарунки, благословляє і втішає бідних та нужденних. Так він завітав і до нашого класу.
III. Повідомлення теми уроку. Мотивація. (5 хв.)
1. Проблемне питання. (слайд11)
Ø Ви всі знаєте, що святий Миколай записує гарних діточок у свою книгу. Але ж у нього виникла проблема: яка площа його книги? Чи зможе він записати в неї всіх добрих чемних дітей?
Ø Що треба зробити, щоб обчислити площу поверхні книги(прямокутної форми)?
Ø Ми розкреслимо прямокутник на квадрати із стороною 1 см.
Ø Скільки квадратів в одному стовпчику?
Ø Скільки квадратів в одному рядку?
Ø Як порахувати скільки всього квадратів в прямокутнику? (додаванням)
Ø А якою дією можемо замінити багаторазове додавання того самого числа? ( множенням)
Ø Давайте зробимо висновок (діти роблять самостійно висновок)
Ø Так як знайти площу прямокутника? S = a b
Ø В чому вимірюється площа?
Ø Давайте свої висновки перевіримо за підручником. (стор. 75)
2. Первинне закріплення (№474) (слайд12)
Ø Виміряйте довжину і ширину зеленого прямокутника. Знайдіть площу.
( 6 2 = 12 см )
IV. Фізкультхвилинка. (2хв.) (слайд13)
Раз – підняти руки вгору.
Два – нагнутися додолу.
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Руки – в боки,
Нахились вперед, назад
І направо,і наліво,
Щоб нічого не боліло.
1, 2, 3, 4 – набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
V. Закріплення та осмислення знань. (25 хв.)
1. Робота над задачею № 477. (слайд14)
Ø Подивіться на схему і назвіть першу дію задачі. (72 : 12)
Ø Про що ми дізнаємося, коли 72 центнера поділимо на 12
Тип материала: | Презентация Power Point (ppt) |
---|---|
Размер: | 8.36 Mb |
Количество скачиваний: | 5 |