Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгілері. Нүкте, сұрау белгісі.
Предмет: | Иностранные языки |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Мурзабулатова Айганча Нургалиевна
|
Батыс Қазақстан облысы
Зеленов ауданы Январцев ЖОББ мектебі
қазақ тілі пәнінің мұғалімі:
Мурзабулатова Айғанша Нұрғалиқызы.
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгілері. Нүкте, сұрау белгісі.
Сабақтың мақсатты: Оқушыларды сөйлем соңына қойлатын тыныс белгілерімен таныстыру. Төменгі сыныптарда өткен материалдарды еске түсіру.
Міндеттері:
1) 1.Жұрт алдында мәдениетті сөйлей білуге дағдыланады.
2.Теориялық білімді практикада қолданады. Білім, білік, дағдыны қалыптастыру.
3.Топтық жұмыс кезінде бір-бірімен пікірлеседі, алған білімдерін бекітеді.
2) 1.Сұраққа жауап беру арқылы.
2.Шығарма кестесін толтыру, эссе жазу, мәтіннен қатты әсер еткен тұстарды, үзіңділерді жазу мен сол үзіңділер жайлы өз пікірін білдіру.
3.Өзара пікір алысқан кезінде оқушыларды мұғалімнің бақылауы арқылы.
Бағалау:
Қолданылған әдіс-тәсілдері: «Негізгі идеяны суреттеу», эссе жазу.
Көрнекіліктер: Плакат, ақ парақтар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
I. Қызығушылықты ояту
Қазақ тілі пәнінен төменгі сыныптарда өткен материалдарын еске түсіру.
Психологиялық жаттығу жұмысы. РЕЛАКСАЦИЯ.
Релаксация.
(Психологиялық жаттығу)
Балалар, әрқайсымыз өзімізге ыңғайлы, жайлы жер тауып отырайық.
Басымызды сәл бұрып, қолымызды тіземізге , бар зейінімізді маған аударып,
Көзімізді жұмайық. Қол аяғымызға жайылы, жағымды энергия берілуде. Денемізден ток жүріп өткендей, аздап ысып келеді. Рахаттану сезімін басымыздан кешкендейміз. Осы қалпымызда 10 секунттай отырмыз. 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0. Енді бәріміз бастапқы қалпымызға келеміз. Көзімізді ашамыз.
II. Мағынаны тану.
«НЕГІЗГІ ИДЕЯНЫ СУРЕТТЕУ» СТРАТЕГИЯСЫ.
126 – жаттығу
1. К.Оразалиннің «Кітапхана» атты мәтінін оқу
2. Осы үзіңдіде аталған ақын, жазушы, ғалымдар туралы не білесіңдер?
3. Мәтін мазмұнына тірек болып тұрған азатжолды көшіріп жазу.
Жеке, көршісімен ой бөліседі, топқа салады.
Спикер шығып қорғайды. 1 ұсыныс, 1 пікір.
ТАПСЫРМА:
Топ мүшелерінің өз тақырыптарын қорғау кезінде қолданған 1 мақала мәтел немесе қанатты сөзін тақтаға жаздырып, сөз таптарына талдау жасату.
Ойашар.
Түрлі түстер тесті
Авторы М.Лютер
Оқушыларға алдын ала дайындалған түрлі түстегі кеспе қағаздар таратылады. Әрбір оқушы өзіне ұнаған түсті таңдайды.
Қазіргі сәтте қандай көңіл-күйде отырғандарын анықтау.
Негізгі түстер:
Көк - тыныштық, қанағаттанарлық.
Жасыл - өзіне сенімділік, табандылық.
Қызыл - күштілік, агрессия, қозу.
Сары - белсенділік, көңілділік, қарым-қатынасқа ұмытылу.
Қара, Қоңыр, Кулгін, Қызғылт – қорғыныш, қорқынышты бастан өткізу, дабыл, негізінен адам бойындағы негативті (жағымсыз) жағдайларды көрсетеді.
III.Ой толғаныс.
137- жаттығу
«Бейнелеу өнері мұражайында» атты тақырыпта эссе жазу.
Қорытынды:
Сабақты қорынтындылау.
Бағалау.
Бағалау парағы.
Топтағы оқушының аты
Бағалау критерийлері
356-ж
спикер
356-ж
Тақтамен жұмыс
356-ж
Толықтыру (ұсыныс, пікір)
356-ж
Топта өз ойын ортаға салу
354-ж
Қосымша
Қорытынды баға
1.Диана
*
5
5
5
5
*
5
2.Ақниет
-
4
3
3
4
-
3
3.Назгүл
-
3
4
4
4
*
4
4.Арыстан
-
5
5
5
5
*
5
5.Нүргүл
*
-
4
4
3
*
4
Үйге тапсырма:
129- жаттығу. Тиісті тыныс белгілерін қойып, көшіріп жазу.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 19.94 Kb |
Количество скачиваний: | 25 |