Уроки по истории по теме «Средневековая культура Западной Европы»

Предмет: История
Категория материала: Конспекты
Автор:

В разработке представлено два урока по средневековой культуре Западной Европы.

  1. Первый урок - «Мир средневекового искусства и архитектуры» проводится в форме творческой лабораторной работы.
  2. Второй - «Заочное путешествие по музеям под открытым небом и заседание городского совета города Орлеана» - урок-игра с элементами театрализованного представления.

Именно уроки по истории культуры дают возможность сформировать у детей представления о ценности достижения других эпох, о том, что прошлое продолжает жить в современном мире, что все цивилизации причастны к историческому процессу. Цель состоит не только в том, чтобы ученики усвоили определенные сведения по истории искусства, сколько в том, чтобы учащиеся смогли почувствовать дух давних культурных традиций, понять особенности мировосприятия прошедших эпох.

Поэтому я стараюсь так построить урок, чтобы каждый ученик мог не только увидеть известные произведения искусства, но и почувствовать моральное, эстетическое содержание творений великих мастеров.

ТЕМА: СВІТ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО МИСТЕЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ 

Мета уроку:

  • конкретизувати знання учнів про досягнення середньовічного мистецтва Західної Європи;
  • формування навиків творчої та дослідницької діяльності;
  • формування мовленевих компетентностей, компетентностей самоосвіти та саморозвитку, продуктивної творчої діяльності; 
  • становлення естетичних уявлень і художнього смаку школярів

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

  • пояснювати поняття та терміни: фреска, вітраж, мозаїка, хімери;
  • описувати романський і готичний храми;
  • реконструювати образи минулого у словесній формі і вигляді картинного образу;
  • виконати одне з творчих завдань.

Тип уроку: урок формування і вдосконалення вмінь та навичок

Заняття проводиться у вигляді творчої лабораторної роботи.

На цьому уроці на партах учнів лежать не тільки підручники, але й ілюстрації з середньовічного мистецтва, кольорові олівці, фарби, дитячі мозаїки, пластилін, кольоровий папір, конструктори „Лего”, журнали «Юный художник», електронні енциклопедії «Большая энциклопедия Кирилла и Мефодия», «Энциклопедия искусств»; доступ до сайтів 

Хід уроку

І. Організаційний момент ( 2 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань (3хв.)

  1. На які етапи можна поділити цей період?
  2. Які основні риси романської архітектури?
  3. Чим готична архітектура відрізняється від романської?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Після повторення необхідного матеріалу учитель повідомляє, що на цьому уроці учням необхідно поглинути в світ середньовічного мистецтва, відчути й зрозуміти, чим жили і як творили майстри тієї епохи.

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 324.5 Kb
Количество скачиваний: 11
Просмотров: 106
