"Зат есімнің жекеше, көпше түрлері" қазақ тілі
| Предмет: | Другое |
|---|---|
| Категория материала: | Рабочие программы |
| Автор: |
Айманова Курбангул Мадияровна
|
Мы восстанавливаем материалы только с согласия их авторов.
Зат есімнің жекеше, көпше түрлері
Мақсаты:
Оқушылардың зат есімнің жекеше түрі туралы ұғымдарын бекіту Мәтіндерден зат есімнің жекеше, көп-сын есімдерді сөйлеу кезінде орын-
Ше түрлерін айырып, сұрақтарды ды пайдалана білуге жаттықтыру.
Дұрыс қоя білуге үйрету. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы оқушылардың теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту; Оқушыларды ұйымшылдыққы, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу;
Сабақтың әдістері: «Кубизм стратегиясы», сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: карточкалар, суреттер
Пәнаралық байланыс: математика
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
-Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру. Қызығушылығын ояту
-Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. Сабаққа жұмыла, белсенді қатысуларыңды сұраймын.
- Менің қолымда тұрған қандай фигура?
- Бұл фигура неге куб деп аталады?
- Кубтың неше жағы бар
1 – жақ Талда!
2 – жақ Жинақта!
3 – жақ Дәлелде!
4 – жақ Ойлан!
5 – жақ Салыстыр!
6 – жақ Қорытындыла!
4 – сынып
1 – жақ талда! Көркем жазу сәті:
Өрмек, өрнек, өткір, өнерпаз, өтірік, өнерлі. Өнерлі жігіт өрде озар, Өнерсіз жігіт жер соғар. (үзбей жазу)
Тапсырма 1:
2-сын. Зат есімдердің астын сызу 4-сын. Сын есімдердің астын сызу
Тапсырма 2.
2 сын. Өнерлі, Өнерсіз сөздерін сөз 4 сын. Қарсы мәндес сөздерді тауып,
Құрамына талдау сөз құрамына талдап сын есімнің түрін
анықтау (негізгі, туынды)
| Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
|---|---|
| Размер: | 19,4 КБ |
| Количество скачиваний: | 50 |